27 października 2015

[KSIĄŻKA] Angielski Gamebook z ćwiczeniami. Near Death Experience, Kevin Hadley

Wydawnictwo: EdgardRok wydania: 2015 • Stron: 208

Near Death Experience

Jeżeli znudziły Wam się konwencjonalne metody zgłębiania języków obcych, koniecznie musicie przyjrzeć się Gamebookowi wydanemu przez wydawnictwo Edgard. To interaktywna powieść zawierająca słownictwo na poziomach B2-C1, która powala w przyjemny i efektywny sposób poszerzać słownictwo. I to nie byle jakie, bo rasową mowę potoczną, najbardziej przydatną w codziennym życiu. A najfajniejsze jest to, że to czytelnik decyduje, jak potoczy i zakończy się ta historia!

Zatem - do dzieła!

Struktura książki

 • Tekst w książce podzielono na 31 rozdziałów. Po zakończeniu każdego z nich czytelnik wybiera, jak potoczyć się mają dalsze losy głównego bohatera - od tego zależy, jaki rozdział będzie czytany jako kolejny.
 • W każdym rozdziale na marginesie znajdują się tłumaczenia najtrudniejszych słówek i zwrotów, które dodatkowo zostały w tekście pogrubione.
 • Między poszczególnymi rozdziałami znajdują się różnorodne ćwiczenia mające na celu sprawdzenie znajomości tekstu i poznanych w nim zwrotów i słów. Znajdują się tu ćwiczenia typu prawda/fałsz, uzupełnianie luk, łączenie słów i ich tłumaczeń, krzyżówki, tłumaczenia zdań, quizy itd.
 • Na końcu publikacji zamieszczono klucz odpowiedzi do ćwiczeń oraz słowniczek.


Bardzo podoba mi się taki pomysł na książki językowe i mam nadzieję, że wydawnictwo będzie stale poszerzać ofertę - o inne powieści i inne języki. Near Death Experience to barwna i interesująca historia, która wciąga dzięki mnogości ciekawych zdarzeń, w jakie uwikłany zostaje główny bohater. Z Hugo i jego nowymi znajomymi nudzić się nie będziecie, zapewniam! Szczególnie, że przygody, z jakimi mamy tutaj do czynienia są niekiedy naprawdę szalone.

Świetnie bawiłam się podczas zabawy z tą fabularną grą i jedynym mankamentem, jaki dostrzegam, jest brak wersji audio. Bardzo lubię jednocześnie czytać i osłuchiwać się z angielskim i uważam to za ważny element procesu nauki. Z drugiej strony - na poziomie B2-C1 powinno się już nie mieć większych problemów z wymową, dlatego ogólnie moje wrażenia podsumuję krótko - jest rewelacyjnie!

Przeczytaj również:

14 komentarzy

 1. Wygląda ciekawie. Być może sobie kupię, gdyż mój angielski powoli zaczyna wołać o pomstę do nieba ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie polecam, o ile poziom B2-C1 będzie odpowiedni. Jeśli nie, polecam też serię 'Angielski z kryminałem'.

   Usuń
 2. Mam mieszane uczucia co do tego wydawnictwa zawsze ;-) Ale pomysł ciekawy, jeszcze się z takim nie spotkałam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No widzisz, może byś dała się akurat pozytywnie zaskoczyć ;)

   Usuń
 3. Bardzo fajny pomysł! O gamebookach już słyszałam, ale nie miałam jeszcze okazji z nimi pracować:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja chyba wcześniej nie słyszałam, ale cieszę się, że już mogłam przetestować :)

   Usuń
 4. Fajnie, że wydawnictwa szukają coraz to nowszych metod uprzyjemnienia i przyspieszenia nauki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! I za każdym razem jestem zaskoczona, że coś takiego można było wymyślić :)

   Usuń
 5. Wow... Pierwszy raz słyszę o takim czymś i już mi się podoba :) Jakby się ktoś natknął na taką książkę z językiem hiszpańskim, to niech da znać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie, do hiszpańskiego również bardzo by mi się przydały :)

   Usuń
 6. Bardzo mnie tą książką zainteresowałaś :) zaraz sprawdzę sobie darmowy fragment. A możecie polecić z takich "gamebooków" coś dla dzieci na podstawowym poziomie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, niczego takiego nie widziałam. To w ogóle pierwszy gamebook na jaki w ogóle trafiłam.

   Usuń
 7. Różne Wiedza świeckich prawy z nas są zbyt wspaniałe, aby wziąć je za pewnik, zwłaszcza języków, możemy dowiedzieć się z wielu źródeł, dołącz Preply tutaj ksiązki Po angielsku http://www.subiektywnieoksiazkach.pl/2015/09/nauka-jezykow-obcych-czytanie.html

  OdpowiedzUsuń