12 lutego 2015

Angielski Fiszki PLUS - kolejna innowacja w świecie fiszek

Kącik Językowy Kreatywa

Kochani! We wpisach fiszkowych przedstawiałam Wam już wiele rodzajów tego typu gadżetów do nauki języków - od wersji papierowych, po cyfrowe. Tym razem zetknęłam się z kolejną nowością, która łączy ze sobą oba aspekty - w pakiecie otrzymujemy nie tylko pudło pełne przydatnych do nauki karteczek, ale także ultraciekawy program komputerowy wspomagający proces zapamiętywania słówek i zwrotów.


Jak widać na zdjęciu, w zestawie znajdują się przekładki pozwalające segregować materiał, papierowe fiszki (sztuk sześćset), etui do przechowywania mniejszych partii kartoników, lista słówek, a także program do nauki i zabawy, Aktywny Trening. Tematycznie zestaw obejmuje dwadzieścia osiem różnych dziedzin, m.in: komunikację, pogodę, sport, czas wolny czy mowę ciała.

Spośród kilku propozycji dostępnych na jezykiobce.pl, wybrałam dla siebie Angielski dla średnio zaawansowanych 2, obejmujący poziomy B1-B2. Pełną listę dostępnych zestawów prezentuje tabela:


Ponieważ fiszki pozostaną fiszkami i raczej wiecie już czego się po nich spodziewać, opowiem Wam o innowacyjnym dodatku do zestawu, jakim jest program Aktywny Trening. Dostępnymi w nim opcjami są:

przeglądanie i segregowanie słówektworzenie własnych playlist (gotowych do pobrania)rozwiązywanie różnorodnych ćwiczeńłączenie nauki z zabawą poprzez gryrozwiązywanie testu z certyfikatem


To właśnie dzięki programowi Aktywny Trening proponowane fiszki znacznie wybijają się na tle innych tego typu propozycji na rynku. Zestaw z 'plusem' rzeczywiście zasługuje na wielkiego plusa, ponieważ łączy w sobie elementy fiszek papierowych z cyfrowymi, a przez to umożliwia nie tylko naukę z karteczkami, ale także osłuchiwanie się ze słówkami i zwrotami, jak również naprawdę przyjemne utrwalanie i powtarzanie za pomocą różnorodnych gier i ćwiczeń.

Na stronie wydawcy znajdziecie także inne wersje językowe zestawów Fiszki Plus - niemiecki, włoski i hiszpański. Polecam je Waszej uwadze!


10 komentarzy

 1. Mam fiszki do nauki hiszpańskiego z dołączoną płytką - dla mnie inne fiszki nie istnieją. Co z tego, że wiemy, jak jest coś po innym języku, skoro nie wiemy, jak wymawiać dany wyraz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak, nauka wymowy to podstawa.

   Usuń
 2. mam zamiar sobie kupić takie fiszki.
  Pozdrawiam
  http://pauline-memories.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. wzięłabym węgierski :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Muszę kiedyś wypróbować, choć już powoli tracę nadzieję, że potrafię sama się zmobilizować do nauki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Potrzebuję takich do norweskiego ;__;

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy program, szukałam takiego. Swego czasu korzystałam z usług fiszkoteki, ale szybko mi się to znudziło.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie bym coś takiego dorwała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Też mam te fiszki, ale trójeczkę. Bardzo fajne, chociaż czekam na jeszcze wyższe poziomy. Uwielbiam wydawnictwo Edgard i chociaż ich fiszki są zupełnie inne, niż te od Czterech Głów, to każde z wydawnictw ma swoje zalety. Tutaj na plus wspomniany przez Ciebie Aktywny Trening, który sprawia, że fiszki na bank zajdą swoich zwolenników i odbiorców ;)

  OdpowiedzUsuń