31 października 2016

[KSIĄŻKA] Sztuka dobrego jedzenia, Jasmine i Melissa Hemsley

Sztuka dobrego jedzenia, Jasmine i Melissa Hemsley
Wydawnictwo: BuchmannRok wydania: 2015 • Stron: 320

Nigdy nie sądziłam, że to się stanie, ale dopadła mnie kulinarna rutyna. Lista dań, które jemy, zmieściła się na jednej stronie mojego bullet journala i to kazało mi się zastanowić nad brakiem różnorodności w naszych kulinarnych wyborach. Przeglądając swoją biblioteczkę, wygrzebałam kurzącą się od roku Sztukę dobrego jedzenia sióstr Hemsley - książkę, która przy pierwszym poznaniu nie przypadła mi do gustu. Minął jednak czas, trochę dojrzałam kulinarnie i przejrzałam ją raz jeszcze. Okazało się, że jednak znalazłam wewnątrz sporo inspirujących przepisów, które z radością wypróbowałam i wypróbowywać będę.

29 października 2016

Kreatywne Rekomendacje #24

kreatywne rekomendacje

Minęły prawie cztery miesiące odkąd ostatni raz publikowałam Kreatywne Rekomendacje. Zbiór linków, które chciałabym Wam pokazać rósł i rósł tak bardzo, aż mnie przytłoczył. Dlatego postanowiłam nie ociągać się dłużej i zaprezentować przynajmniej część z mnóstwa interesujących zdjęć, tekstów i nagrań, które musicie poznać. Zapraszam do przeglądania!

28 października 2016

[GRA] Ahoj, piraci!

[GRA] Ahoj, piraci!

Ahoj, przygodo! Zbierajcie kamratów i ruszajcie w niezwykłą podróż po bezkresnym oceanie! Kolorowe statki zabiorą Was na wyspy pełne skarbów, a jeśli będziecie sprytni i szybcy, skarby te trafią do Waszych kieszeni. Ale, ale! Trzeba być uważnym, bo tornado może zaatakować nagle i niespodziewanie, a i rywale z chęcią ograbią Was z Waszych łupów!

Ruszajcie do zabawy, piraci!

27 października 2016

[KSIĄŻKA] Galeria dzikich zwierząt. Północ, Dieter Braun

Galeria dzikich zwierząt. Północ, Dieter Braun
Wydawnictwo: EgmontRok wydania:Stron: 144

Oglądanie dzikich zwierząt w naturze, to przyjemność, której wielu z nas nie będzie miała okazji doświadczyć nigdy w życiu. Jakimś rozwiązaniem są wizyty w ogrodach zoologicznych, ale tych wcale nie ma tak wiele, a do tego udanie się do nich z całą rodziną wiąże się z niemałymi kosztami. Dieter Braun oraz wydawnictwo Egmont mają więc jeszcze inną propozycję rozwiązania - galerię dzikich zwierząt, do której można dostać się bez biletu, w dzień i w nocy, samotnie lub z całą rodziną. Gwarantuję Wam, że pomysłem tym zachwyceni będą i dorośli, i dzieci. Bo to piękna i niesamowita przygoda!

26 października 2016

[KSIĄŻKA] Krótka historia siedmiu zabójstw, Marlon James

Krótka historia siedmiu zabójstw, Marlon James
Wydawnictwo: LiterackieRok wydania: 2016 • Stron: 751

Bujaka Jamajka, Brada and Sista! Ruszajcie szturmem do księgarń, bo oto właśnie dziś na półki wjechała bujająca w rytm reggae propozycja prosto z Jamajki. I to propozycja nie byle jaka, bo nagrodzona Bookerem w roku 2015. Nie spodziewajcie się jednak, że czeka Was przyjemna lekturka o przyjaznych rastafarianach, Peace and Love i tak dalej, bo kiedy już odłożycie tę monumentalną książkę na półkę, zapragniecie wziąć długą kąpiel, by zmyć z siebie jej brudy.

24 października 2016

[KSIĄŻKA] Meryl Streep. Znowu ona!, Michael Schulman

Meryl Streep. Znowu ona!, Michael Schulman
Wydawnictwo: MarginesyRok wydania: 2016 • Stron: 336

W całym swoim życiu przeczytałam dotąd dwie książki biograficzne, które mogłabym uznać za niezwykłe, niesamowite, niemal idealne. Chodzi o Oczarowanie. Życie Audrey Hepburn oraz Niezłomnego. Choć czytana przeze mnie w ostatnich dniach biografia Meryl Streep do idealnych nie należy, i tak zrobiła na mnie piorunujące wrażenie i zajmie honorowe miejsce w mojej biblioteczce.

20 października 2016

[SERIAL] Orphan Black, sezony 1-2

Orphan Black

Nie wiem jak to się stało, że trafiłam na Orphan Black i że w ogóle zainteresowałam się serialem tego typu. Sci-Fi zawsze było gatunkiem, do którego Marcin mnie lekko przymuszał, tymczasem teraz to ja spędzam długie godziny przy serialu niby "w jego stylu", którym on nawet nie chce się zainteresować. I muszę Wam powiedzieć, że to jeden z moich najbardziej trafnych wyborów serialowych ostatnich lat. Zresztą nawet gdyby rzucić stwierdzenie "serial jak serial", to i tak należy docenić wyjątkowość rozwiązania, jakim było obsadzenie w głównej roli w głównych rolach w głównych i epizodycznych rolach jednej aktorki.

19 października 2016

[KSIĄŻKA] Tak się kręciło. Na planie 10 kultowych filmów PRL, Andrzej Klim

Tak się kręciło. Na planie 10 kultowych filmów PRL, Andrzej Klim
Wydawnictwo: PWNRok wydania: 2016 • Stron: 288

Uwielbiam książki filmowe, dlatego kiedy tylko dotarła do mnie najnowsza publikacja Andrzeja Klima, rzuciłam wszystko i wzięłam się za lekturę. Najpierw pochłonęłam ciekawostki z planu moich dwóch ulubionych polskich filmów - Popiołu i diamentu oraz Krótkiego filmu o zabijaniu, po czym w kilka godzin pochłonęłam resztę. I wiecie co Wam powiem? Chcę więcej!

18 października 2016

Top 10: ulubieni pisarze

top 10 kreatywa

Dwa tygodnie temu przedstawiałam Wam dziesięć swoich ulubionych pisarek i już wtedy obiecywałam, że przygotuję także ranking z listą ulubionych autorów. Dziś spełniam dane słowo, ponieważ porządna ze mnie dziewczyna, i zapraszam Was do zapoznania się z rankingiem moich ulubieńców. Tym razem kolejność nie jest przypadkowa.

14 października 2016

Misja włoski: MultiSłówka - recenzja kursuW Kąciku Językowym już kilka razy miałam okazję przedstawiać Wam kursy dostępne na platformie multikurs.pl. Ponieważ w wyglądzie i funkcjonowaniu serwisu wprowadzono spore zmiany, postanowiłam je przetestować i ocenić. Wszystko to na przykładzie kursu Włoski MultiSłówka - Profesor Marco, dzięki któremu na nowo zapragnęłam przyłożyć się do nauki włoskiego.

13 października 2016

Czytaj z Zosią #11

Czytaj z Zosią

Jeżeli macie w swoim otoczeniu dzieci, na pewno wiecie, że nie wszystkie książeczki są w stanie je zainteresować. Spośród tych wartych uwagi, jedne przyciągają treścią, inne kolorami, jeszcze inne - ilustracjami. Te, które dziś Wam przedstawię są nie tylko ładne, ale i ciekawe - cieszą oko, dają radość i uczą. I jestem pewna, że obok nich dzieciakom trudno będzie przejść obojętnie.

10 października 2016

Bullet Journal - jak zacząć? Fakty i mity na temat prowadzenia BuJo

Bullet Journal kreatywa

Kilka miesięcy temu opowiadałam Wam o niesamowitej metodzie organizacji i planowania, znaną jako Bullet Journal. Jeżeli chcecie sobie przypomnieć, o co chodziło lub stykacie się z tym pojęciem pierwszy raz, odsyłam Was do wpisu Bullet Journal - organizuj się i planuj! Dziś opowiem Wam o tym, jak rozpocząć przygodę z bullet journalingiem, podpowiem na jakie pułapki uważać i przedstawię najpopularniejsze fakty i mity na temat tej metody. Zapraszam!


8 października 2016

Klaudyna i szkoła - jaką byłam uczennicą i dlaczego nauczyciele mieli ze mną przewalone?

szkoła deska

Ponieważ wielkimi krokami zbliża się Dzień Edukacji Narodowej, postanowiłam, że z tej okazji kontynuować będę cykl wpisów wspomnieniowych i tym razem opowiem Wam o tym, jaką byłam uczennicą, ile znaczyła dla mnie szkoła i dlaczego niektórzy mogli mnie wpisać na czarną listę najgorszych uczniów w historii, mimo że uczyłam się całkiem nieźle. Zapraszam do lektury!

7 października 2016

[KSIĄŻKA] Błahostka i kamyk, Ewa Nowak

Błahostka i kamyk, Ewa Nowak
Wydawnictwo: EgmontRok wydania: 2016 • Stron: 248

Jeżeli czytacie mnie regularnie albo chociaż zapoznaliście się z niedawnym wpisem Top 10: ulubione pisarki, wiecie zapewne, że mam wielką słabość do prozy Ewy Nowak. Dorastałam przy jej książkach i choć mam już prawie trzy dychy na karku, wciąż z radością sięgam po powieści, które kieruje ona do młodzieży. Mają one w sobie coś takiego, że przemawiają nie tylko do młodych i tak naprawdę warto czytać je w każdym wieku. Przekonałam się o tym już wiele razy i nie inaczej było w tym przypadku.

6 października 2016

[GRA] Car Cards

Car Cards

Okres wakacyjny co prawda za nami, ale kto powiedział, że jesienią nie można podróżować? Grzybobranie za miastem, wypady do lasu czy na baseny termalne kilkaset kilometrów od domu to całkiem niegłupie opcje na chłodniejszy czas. Jeżeli przy okazji podróżujemy z nudzącymi się dzieciakami, warto sprawić im prostą, niedrogą i bardzo fajną grę od Trefla - Car Cards, która całej ekipie umili czas w podróży.

2 października 2016

Top 10: ulubione pisarki

top 10 kreatywa

W związku z tym, że temat kobiecości jest aktualnie bardzo na czasie, pomyślałam, że będzie to doskonała okazja do przedstawienia listy moich dziesięciu literackich ulubienic. Wymieniłam je w kolejności alfabetycznej, ponieważ zupełnie nie umiałabym uszeregować ich w kolejności od najukochańszej do najulubieńszej. Mam nadzieję, że wszystkie je znacie!

1 października 2016

[KSIĄŻKA] Uratuj mnie, Anna Bellon

Uratuj mnie Anna Bellon
Wydawnictwo: OMG BooksRok wydania: 2016 • Stron: 304

Debiutantom, szczególnie bardzo młodym, nie jest łatwo zaistnieć na rynku wydawniczym. O wielu z nich nawet nie słyszymy, bo ich książki przechodzą zupełnie bez echa. Mimo że Anna Bellon jest debiutującą dziewiętnastolatką, już teraz mówi się o niej jako o "polskiej sensacji Wattpada", do tego jej powieść ukazała się nakładem poważnego wydawnictwa i szybko trafiła na listy bestsellerów. To wszystko już samo w sobie jest wielkim sukcesem, ale też zmusza do stawiania książce wysokich oczekiwań. Oczekiwań, które nie do końca zostają spełnione.