28 lipca 2016

[KSIĄŻKA] Księżyc nad Bretanią, Nina George

Księżyc nad Bretanią, Nina George
Wydawnictwo: OtwarteRok wydania: 2015 • Stron: 352

Choć miałam już do czynienia z Niną George i jej wspaniałym Lawendowym pokojem, dopiero liczne pochwały wygłoszone przez Abi z kanału Wyznania Książkoholiczki, przekonały mnie do tego, by zainteresować się także Księżycem nad Bretanią. I cóż mogę teraz powiedzieć? Że był to jeden z najlepszych wyborów literackich w moim życiu? Pewnie tak, ale te słowa i tak nie oddadzą w pełni tego, jak bardzo wyjątkowa i jak fenomenalna jest to książka.

27 lipca 2016

Czytaj z Zosią #6

Czytaj z Zosią

Dzisiejszy wpis pełen będzie znakomitości od wydawnictwa Nasza Księgarnia, które słynie z tego, że wydaje doskonałą literaturę dla dzieci i młodzieży. Jedną z tych książek na pewno znacie, a pozostałe dwie na pewno zapragniecie poznać, szczególnie, kiedy macie w otoczeniu jakieś maluchy. Zapraszam!

25 lipca 2016

[GRA] Godzina duszków

Godzina duszków gra

Oto przed Wami rodzinna gra inna niż wszystkie - pełna magicznych przedmiotów, emocji i śmiechu. Wcielamy się w niej w małego duszka, który przy wsparciu pozostałych graczy musi zdobyć skarby, omijać złe duchy i wykonać misję, która ma mu pomóc w dołączeniu do elitarnego grona nawiedzaczy. Świetna sprawa, prawda? Rozsiądźcie się, a ja opowiem Wam o niej więcej!

23 lipca 2016

[KSIĄŻKA] Jak powietrze, Agata Czykierda-Grabowska

Jak powietrze, Agata Czykierda-Grabowska
Wydawnictwo: OMGBooksRok wydania: 2016 • Stron: 480

Polscy autorzy wzbudzają u czytelników raczej mieszane uczucia. Często stykam się z opiniami, że trzeba ich z góry skreślić, bo są słabi, nie mają nic do zaoferowania i chowają się daleko w tyle za twórcami z USA i Skandynawii. Pomijając już to, jak żenujące i dalekie od prawdy są te sądy, myślę, że Agata Czykierda-Grabowska mogłaby takim mądralom pozamykać jadaczki, bo gdyby zamienić Warszawę na Nowy Jork, a Oliwię na Olive - nikt nie zorientowałby się, że Jak powietrze napisała Polka, a nie jakaś Abbi Glines czy inna Colleen Hoover.

20 lipca 2016

Fotoksiążka "Zosia" od Saal Digital Polska

Zosia fotoksiążka

Opowiem Wam dzisiaj o książce niezwykłej. Książce, której jedyną bohaterką jest nasza córka, jej nieznikający nigdy uśmiech oraz piękne oczy. Wy, Wasi bliscy i Wasze wspomnienia, wszyscy, możecie zostać bohaterami własnych fotoksiążek, jeżeli tylko najdzie Was na to ochota. Dlatego dziś z radością opowiem Wam o Saal Digital Polska i ich ofercie, którą sama miałam okazję sprawdzić, mając nadzieję, że skusicie się na to, by stworzyć własne fotogadżety.

17 lipca 2016

[KSIĄŻKA] Inferno, Dan Brown

Inferno Dan Brown
Wydawnictwo: Sonia DragaRok wydania: 2013 • Stron: 592

W czasach liceum zachwycałam się Danem Brownem i jego Kodem Leonarda da Vinci. Dziesięć lat później powróciłam do tamtej historii i oceniłam ją już dużo gorzej (o czym przeczytacie tutaj). Mimo wszystko, bardzo chciałam dać autorowi jeszcze szansę, więc z radością porwałam egzemplarz Inferno z bibliotecznej półki. Choć obyło się bez większych zachwytów, i tak książka porwała mnie jak diabli!

15 lipca 2016

[SERIAL] Veronica Mars, sezony 1-3

Veronica Mars

Kryminalny klasyk dla młodzieży, który w latach 2004-2007 podbijał serca milionów widzów na całym świecie. Opowieść o nastoletniej Veronice zaangażowanej w detektywistyczne poczynania swojego ojca i dorabiającej sobie jako prywatny detektyw dla znajomych ze szkoły. Trzy sezony pełne napięcia, humoru i niepowtarzalnego klimatu!

Nareszcie i ja znam tę historię.

14 lipca 2016

Czytaj z Zosią #5

Czytaj z Zosią

Książeczek w biblioteczce Zosi przybywa, a dziecię moje każdego dnia je wyciąga, przegląda, kartkuje i palcuje. Ponieważ codziennie czytam jej na głos, od jakiegoś czasu naśladuje mnie i otwierając którąś ze swoich książeczek zaczyna po swojemu "nadawać". Jednak najmilszą rozrywką i tak pozostaje czytanie przez mamę - szczególnie rytmicznych wierszyków i rymowanek. M.in. o nich dzisiaj Wam opowiemy.

12 lipca 2016

Top 15: najlepsze seriale dla młodzieży

top 15 kreatywa

Dzisiejszy wpis rankingowy będzie wyjątkowy, ponieważ zamiast dziesięciu typów, postanowiłam przedstawić ich aż 15. Przy tak przyjemnym temacie było mi bardzo trudno zmieścić się w dziesiątce, a i tak pewnie będziecie zdziwieni, że wielu lubianych przez Was tytułów w swoim rankingu nie umieściłam. Warto jednak pamiętać, że to mój subiektywny wybór i pewnie wielu z Was wytypowałoby inne tytuły. Zapraszam do przyjrzenia się moim propozycjom najlepszych seriali dla młodzieży i podrzucenia swoich ulubionych tytułów.

11 lipca 2016

Przegląd Czytelniczy #2

Przegląd Czytelniczy Kreatywa

W drugiej edycji Przeglądu Czytelniczego mam dla Was dwie propozycje rozwojowe od wydawnictwa Muza. Jedna z nich pozwoli Wam ogarnąć przestrzeń, druga - swoje życie i swój umysł. Polecam obie, choć jedną dużo bardziej. Ale o tym przeczytacie już poniżej.

Czytaj z Zosią #4 - książki Katarzyny Zychli

Czytaj z Zosią

W dzisiejszej odsłonie cyklu "Czytaj z Zosią" mam dla Was trzy przecudnej urody książki od wydawnictwa Skrzat i mogę Was zapewnić, że jeśli tylko macie wokół jakieś maluchy, będą tym zbiorem zachwycone!

10 lipca 2016

[KSIĄŻKA] Dziewczyna z rewolwerem, Amy Stewart

Amy Stewart Dziewczyna z rewolwerem
Wydawnictwo: Czwarta StronaRok wydania: 2016 • Stron: 496

Opowiem Wam dzisiaj o książce, która wzbudza skrajne uczucia. Niby zachwyca, ale jednak nudzi. Niby przyciąga, ale jednak odpycha. Niby jest dobrze napisana, a jednak wywołuje ziewanie. Dziś będzie o Dziewczynie z rewolwerem. O dziewczynie, która istniała naprawdę...

8 lipca 2016

[GRA] Boss Monster

Gra Boss Monster

Pora na sentymentalną wycieczkę w przeszłość i przypomnienie sobie kultowych gier lat dziewięćdziesiątych, w których dzielni bohaterowie walczyli z podłymi bossami więżącymi księżniczki. Ale, ale! Tym razem pora na zamianę ról - to my jesteśmy wielkimi, złymi bossami, którzy wabią do siebie i zabijają dzielnych bohaterów. Sasasasasa!

7 lipca 2016

Zosia poznaje świat #2

Zosia poznaje świat

Witajcie w kolejnej części cyklu "Zosia poznaje świat", w którym prezentujemy ciekawe materiały edukacyjno-rozrywkowe, pozwalające dzieciakom na odkrywanie świata i otoczenia. Dziś Zosia pokaże Wam Europę, dom, otoczenie i świat dziecka. Zapraszamy!

6 lipca 2016

Przegląd Czytelniczy #1

Przegląd Czytelniczy Kreatywa

W pierwszej edycji Przeglądu Czytelniczego opowiem Wam o trzech przytłaczających emocjami książkach. Będzie dużo wzruszeń, dużo poruszeń, krew, pot i łzy. I nerwy też będą, bo są wydawnictwa, które ewidentnie zapominają zatrudniać korektorów. Zapraszam do lektury!

5 lipca 2016

Kreatywne Rekomendacje #23

kreatywne rekomendacje

Jak co miesiąc o tej porze witam się z Wami zbiorem najciekawszych linków wyłapanych w ostatnich tygodniach. Znów czekają Was wzruszenia, uśmiechy, fascynacje i zwiedzanie świata. Polecam i zapraszam!

1 lipca 2016

Lato z Kreatywą - książki i seriale do nadrobienia

Lato z Kreatywą

Lato to taki czas, kiedy czuje się powiew wolności. Zrzucamy ubrania, jeździmy na wakacje, byczymy się w przydomowym ogrodzie. O ile ktoś w ogóle takie możliwości ma. Ja od lat nie wiem, co to urlop i nie mam możliwości powylegiwać się przez tydzień w sąsiedztwie zbiornika wodnego innego niż wanna, ale nie zmienia to faktu, że chcę sobie wmówić, iż przede mną wakacje. I to właśnie z okazji wakacji postanowiłam opowiedzieć Wam o książkach i serialach, które w najbliższych tygodniach zamierzam nadrobić.