30 czerwca 2016

Only YOU - liczysz się tylko Ty!

The Book of You i You App

Zauważyliście, że mamy teraz modę na zmienianie życia? Ciągle ktoś chce być "zen", "fit", "calm", "vege" itd. Głośne zapowiedzi rewolucji można znaleźć na blogach, w mediach społecznościowych czy w codziennych dyskusjach. Często jednak okazuje się, że zapał słabnie, że przeprowadzanie wielkich zmian jest zbyt trudne, zbyt karkołomne, zbyt czasochłonne. I po prostu przerażające. A wystarczy zacząć od małych zmian, od drobnostek, od spraw niemalże niezauważalnych - to właśnie one pozwolą pomału, bez większego wysiłku, zaprowadzić rzeczywiste zmiany i naprawdę zrewolucjonizować codzienność.

W takich działaniach pomogą Wam dwa cuda - The Book of You wydawnictwa Insignis oraz aplikacja You ściśle z książką powiązana.

29 czerwca 2016

Top 10: najlepsze książki na lato 2016

top 10 kreatywa

Lipiec puka do drzwi, lato w pełni! Szczęśliwi ci, którzy mogą nazywać ten okres "wakacjami" oraz ci, którym trafią się wakacyjne urlopy. Niezależnie jednak od tego, czy spędzamy lato w mieście, na wsi czy w kurorcie, warto zaopatrzyć się w lekką, wakacyjną lekturę. Jeżeli nie wiecie, na które z letnich nowości zwrócić uwagę, zapraszam do przejrzenia moich typów na wakacje 2016.

Kolekcja "Gdzie jest Dory" - Czytaj z Zosią #3

Czytaj z Zosią

Egmont zaszalał! Kiedy w kinach króluje wspaniała animacja Pixara, Gdzie jest Dory, księgarniane półki podbijają książki nawiązujące do filmu. I to książki tak bajeczne, że sami zapragniecie je mieć, nawet jeśli Wasze dzieci mają dwadzieścia lat albo jeśli dzieci nie macie wcale...

Dlaczego? Sami sprawdźcie!

28 czerwca 2016

[GRA] Kolekcja edukacyjnych kart od Trefla

Edukacyjne talie kart

Czy istnieje ktokolwiek, kto nie miał nigdy do czynienia z kartami do gry? Kto nie grał w wojnę, makao, kuku albo nie stawiał sobie pasjansa? Myślę, że i ludzie starsi, i młodsi choć raz mieli przyjemność zetknąć się z kartami. Mam jedynie wątpliwości co do dzisiejszych maluchów - czy istnieje jeszcze moda na wzbudzanie u nich zainteresowania czymś tak "pospolitym" jak talia kart? Jeżeli nigdy nie przyszło Wam do głowy, by spróbować zaciekawić dzieciaki rozgrywkami karcianymi, mam dzisiaj dla Was naprawdę wyjątkowo interesujący zestaw talii. Są one nie tylko piękne, ale mają też walor edukacyjny. Ich nazwy, to: Dzikie ptaki Polski, Grzyby Polski oraz Dzikie zwierzęta Polski od fabryki kart Trefl.

27 czerwca 2016

Dlaczego Kreatywa nie będzie książkowa?Ci z Was, którzy śledzą Kreatywę na Facebooku od kilku dni już o tym wiedzą. Dla pozostałych będzie to być może zaskoczenie. Sprawa jest prosta - blog musi przejść gruntowne zmiany i prawdopodobnie w znacznym stopniu straci swój książkowy charakter. O co chodzi? Jak to będzie? Pomyślmy...

26 czerwca 2016

[KSIĄŻKA] Mów do mnie, Lisa Scottoline

Mów do mnie, Lisa Scottoline
Wydawnictwo: Prószyński i S-kaRok wydania: 2016 • Stron: 525

Dawno temu Lisa Scottoline zrobiła na mnie ogromne wrażenie powieścią Spójrz mi w oczy (recenzja). Do dziś pamiętam, że zarwałam dla niej noc i przez długi czas żyłam historią przedstawioną w jej powieści. Również Mów do mnie okazało się niebywale wciągającą książką, ale rozczarowań, niestety, w niej nie brakowało.

24 czerwca 2016

[KSIĄŻKA] Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań

Ktoś mnie pokocha. 12 wakacyjnych opowiadań
Wydawnictwo: OtwarteRok wydania: 2016 • Stron: 488 

Lubię czytać opowiadania. Krótka forma wydaje mi się ciekawym testem umiejętności pisarskich. Bo rozwlec historię i wykazać się na czterystu stronach jest łatwo. Ale genialnie rozwinąć temat na kilkunastu-kilkudziesięciu stronach i zachwycić przy tym czytelnika, jest już sztuką dużo trudniejszą. Stephanie Perkins zdecydowała się na zebranie dwunastu opowiadań dwunastu popularnych autorów dla młodzieży, a efektem tego jest właśnie ten zbiór - Ktoś mnie pokocha.

I jak to zawsze w takich przypadkach bywa - raz jest świetnie, raz jest słabiej.

22 czerwca 2016

Zawiodłaś mnie, Jojo Moyes!

Dziś będzie krótko. Bo właściwie nie wiem, co miałabym Wam powiedzieć o najnowszej powieści Jojo Moyes. Dwa tygodnie temu ogłosiłam na Instagramie, że rzucam wszystko, bo czeka na mnie Kiedy odszedłeś. Mija czas, a ja jestem w połowie książki i każdego dnia przymuszam się do przeczytania choć kilku stron. To nie jest tak, że nie mam czasu na lekturę. Ja po prostu nie mam na nią ochoty. Kocham Zanim się pojawiłeś, uwielbiam Razem będzie lepiej, ale z Kiedy odszedłeś ewidentnie coś jest nie tak. Nie czuć tu tej iskry charakterystycznej dla Moyes. Nie ma uporczywego przekonania, że chce się dla tej książki zarwać noc. Dalsze losy Lou są nudne, pisane jakby na siłę. Trudno znaleźć tutaj jakiś punkt zaczepienia, który przekonałby mnie, że warto powieść tę kontynuować. Męczę ją od dwóch tygodni, nie czytam nic innego i czuję się przez to zablokowana i przyduszona.

Może kiedyś do niej wrócę, może będzie na to lepszy czas. Póki co zostawiam ją bez oceny.

21 czerwca 2016

Bullet Journal - organizuj się i planuj!

Bullet Journal kreatywa

Wiele razy dyskutowaliśmy tutaj o sposobach na organizację. Polecałam Wam aplikacje, przedstawiałam swój organizer idealny i zachęcałam do tego, byście znajdowali swoje najlepsze sposoby na lepsze zarządzanie czasem. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście lub pragniecie zmian, opowiem Wam dzisiaj o idei najlepszej z najlepszych, takiej, przy której po prostu przepadłam - o podbijającym świat bullet journalingu.

17 czerwca 2016

[GRA] Zombie 15'

Gra Zombie 15

Dziś mam dla Was prawdziwą bombę! Grę pomysłową, klimatyczną, emocjonującą i ultraciekawą! Obecnie jest to najfajniejsza, najbardziej wypasiona i najbardziej niezwykła planszówka w naszych zbiorach. Poznajcie Zombie 15', grę, którą pokochał świat i która teraz trafiła do Polski!

16 czerwca 2016

Kącik Językowy: Angielski dla dzieci

Kącik Językowy Kreatywa

W czasach, w których doszliśmy do tego, że brak znajomości języków obcych traktuje się jak ułomność, za niezwykle ważne uważa się zaznajamianie z językami już najmłodsze dzieci. Badania jasno dowodzą, że to właśnie w pierwszych latach życia umysł jest najbardziej chłonny i to wtedy warto zacząć oswajanie maluchów z innymi językami. Za absolutnie najważniejszy uważa się angielski. Dlatego dziś opowiem Wam o tym, na ile jest on ważny i za pomocą jakich materiałów warto z nim zapoznawać dzieci.

15 czerwca 2016

[KSIĄŻKI] Elementarz Inteligentnego Malucha

Elementarz Inteligentnego Malucha
Wydawnictwo: KlettRok wydania: 2016

Ponieważ bardzo lubię opowiadać Wam o kreatywnych narzędziach do pracy z dzieckiem, dziś przygotowałam dla Was wpis poświęcony bardzo ciekawemu zestawowi książeczek należących do serii Akademia Inteligentnego Malucha wydawnictwa Klett.

14 czerwca 2016

[KSIĄŻKA] Zawsze stanę przy tobie, Gayle Forman

Zawsze stanę przy tobie
Wydawnictwo: Nasza KsięgarniaRok wydania: 2016 • Stron: 272

Moje dotychczasowe spotkania z prozą Gayle Forman nie były specjalnie udane. Owszem, jej książki Zostań, jeśli kochasz oraz Wróć, jeśli pamiętasz nie były jakimiś wielkimi rozczarowaniami, ale raczej oceniłam je średnio i jako średnie pamiętam. Mimo tego, z wielką ciekawością sięgnęłam po Zawsze stanę przy tobie - bo jest w tej autorce coś, co przyciąga i co sprawia, że chce się ją czytać. I tym razem było to spotkanie całkiem udane.

13 czerwca 2016

Cyfrowy Polsat jako #MistrzowieSzantażu - o dojeniu naiwnych i naiwnych kantowaniuSą mistrzostwa i są pieniądze. Są kraje normalne i kraje nienormalne. Jest Polska i jest reszta świata. Czech, Niemiec, Francuz i każdy inny normalny obywatel Europy może zasiąść przed telewizorem i za darmo obejrzeć wszystkie mecze aktualnie trwających mistrzostw Europy. Polak do tej grupy nie należy. Polak znów jest wykluczony. Polak znów jest nienormalny. Z Polaka doi się pieniądze stosując perfidny "szantaż" i nieładne zagrywki. Oto Polska, oto Cyfrowy Polsat i oto pokaz narodowego naiwniactwa.

10 czerwca 2016

[FILM] Zanim się pojawiłeś, reż. T. Sharrock

Zanim się pojawiłeś
Tytuł oryginalny: Me Before YouPremiera: 2016 • Produkcja: USA

Minęło ponad 2,5 roku odkąd z całego serca pokochałam wydarzenia opisane w pewnej wyjątkowej książce pewnej wyjątkowej autorki. Wiecie, lubiłam Jojo Moyes zanim to stało się modne i kochałam Zanim się pojawiłeś jeszcze na długo przed tym, jak zrobiło się o tej książce głośno za sprawą filmu, który właśnie dziś wszedł na ekrany polskich kin. Dlatego właśnie mogę powiedzieć, że żyłam tą historią od lat i przez lata miałam ją w sercu. Niecierpliwie wyczekiwałam ekranizacji odkąd pojawiła się pierwsza wzmianka na jej temat. I choć, jak zwykle w takich przypadkach, miałam obawy, że coś pójdzie nie tak, z walącym sercem pognałam do kina i przez dwie godziny siedziałam na sali to śmiejąc się, to powstrzymując wybuchy płaczu.

Nie zawiodłam się. Zakochałam się na nowo!

9 czerwca 2016

[KSIĄŻKA] Fucking Polak. Nowe życie, Arkadiusz Onyszko

Wydawnictwo: SQNRok wydania: 2016 • Stron: 319

Zapowiedź głosi, że to "najbardziej wyczekiwana piłkarska biografia ostatnich lat". Że Onyszko mówi w niej "szczerze, dosadnie i bez ogródek". Przeczytałam jednym tchem. Wiecie, że kocham książki sportowe, ale czegoś takiego jeszcze nie spotkałam!

8 czerwca 2016

Czytaj z Zosią #2

Czytaj z Zosią

W drugiej odsłonie cyklu "Czytaj z Zosią" zaprezentujemy Wam naprawdę wspaniałe i niezwykle mądre książeczki wydane pod szyldem Akademii Inteligentnego Malucha wydawnictwa Klett. Będą to cztery tomy serii Lena autorstwa włoskiej plastyczki i pisarki Silvii Serreli.

7 czerwca 2016

Kreatywne Rekomendacje #22

kreatywne rekomendacje

Ostatni wpis z rekomendacjami pojawił się ponad miesiąc temu, dlatego dziś nadrabiam i przedstawiam Wam zbiór linków, które koniecznie powinniście znać. Niektóre z nich będą już baaardzo wakacyjne. Zapraszam!

5 czerwca 2016

[GRA] Goool! Mistrzostwa

Goool! Mistrzostwa recenzja

Pięć dni do Euro! Wyobrażacie to sobie? Już za moment świat (a szczególnie nasz kontynent) ogarnie istny piłkoszał, który będzie towarzyszył nam przez cudowny miesiąc! W tym okresie fanatykom piłkarskim nie może zabraknąć futbolowych bodźców, a takie zapewnić może np. odpowiednio dobrana gra planszowa, jaką z pewnością jest Goool! Mistrzostwa - wspaniała propozycja dla wszystkich zakręconych na punkcie piłki, którzy mogą teraz porwać swoich bliskich do pasjonującej rozgrywki pełnej radosnych podań i efektownych strzałów. Dziś właśnie opowiem Wam o tej przyjemnej, nieskomplikowanej i baaardzo piłkarskiej grze rodzinnej.

4 czerwca 2016

[KSIĄŻKA] Moja Ananke, Ewa Nowak

Moja Ananke Ewa Nowak
Wydawnictwo: Wydawnictwo LiterackieRok wydania: 2016 • Stron: 280, Premiera: 16 czerwca

Kocham twórczość Ewy Nowak miłością szczerą i ogromną, niegasnącą od kilkunastu lat. Mimo że bohaterki jej książek są ode mnie co najmniej o dekadę młodsze, wciąż lubię się z nimi utożsamiać i żyć ich problemami. I tak jak dla serii "Miętowej" zarywałam noce jako nastolatka, tak dziś uczyniłam to samo dla jej najnowszej powieści, Moja Ananke. Po prostu nie mogłam się oderwać, nie mogłam przestać żyć tą historią i nie potrafiłam przestać o niej myśleć. Przepadłam. Nie zliczę który już raz...

3 czerwca 2016

Czytaj z Zosią #1

Czytaj z Zosią

Zosikowa biblioteczka rozrasta się w zastraszającym tempie i nie ma takiej siły, która pozwoliłaby każdej książce z osobna zaistnieć na blogu. I dla Was, i dla mnie bardziej czytelnym i ciekawszym rozwiązaniem będzie zbiorcze przedstawianie powiązanych ze sobą tytułów we wpisach cyklicznych. Zabawę z "Czytaj z Zosią" rozpoczynamy dziś - na początek poznacie pięć świetnych propozycji od wydawnictwa Egmont. Zapraszam!

2 czerwca 2016

Po sezonie: Arrow [IV], The Flash [II], DC's LoT [I]Na przestrzeni ostatnich kilkunastu dni trzy powiązane ze sobą seriale stacji CW zakończyły swoje sezony. Arrow - czwarty, The Flash - drugi, zaś DC's Legends of Tomorrow - pierwszy. I muszę szczerze przyznać, że przyjęłam to z ogromną ulgą, bo żaden z tych sezonów nie zachwycał, a niegdyś uwielbiane przeze mnie produkcje - Arrow i Flash - zaczęły upadać naprawdę nisko.

Ale o tym przeczytacie poniżej.

1 czerwca 2016

[KSIĄŻKA] Moja droga do nowego życia, Dominika Gwit

Książka Dominiki Gwit
Wydawnictwo: MuzaRok wydania: 2016 • Stron: 240

Spektakularne metamorfozy ciała, szczególnie te dotyczące zrzucenia kilkunastu bądź kilkudziesięciu kilogramów, zawsze spotykają się z ogromnym zainteresowaniem otoczenia. Naraz wszyscy chcą wiedzieć, co trzeba jeść, gdzie chodzić, jak ćwiczyć, czego unikać i co robić, aby schudnąć. W jednej chwili odchudzony on lub odchudzona ona stają się bohaterami, guru, idolami. Osobami, które mają rozdawać złote rady i podsuwać gotowe rozwiązania. Kiedy aktorka młodego pokolenia, Dominika Gwit, na oczach całej Polski z rozmiaru 50 doszła do 36, wszyscy chcieli wiedzieć, jak tego dokonała. A wielu chciało zostać jej naśladowcami. I o ile motywacja jest dobra, o tyle oczekiwanie, że ktokolwiek, kto nie jest fachowcem i w ogóle nas nie zna, powie, co mamy jeść i jak trenować, jest nieco paranoiczne. Dlatego właśnie Gwit zdecydowała się na napisanie tej książki - żeby nie musieć już tysiąc razy odpowiadać na te same pytania i prośby. Moja droga do nowego życia ma być odpowiedzią, apelem, spowiedzią. I ma pomóc wszystkim tym zagubionym duszom, które pragną osiągnąć podobny sukces.