31 marca 2016

[KSIĄŻKA] Miodowy blok rysunkowy, Katarzyna Bajerowicz

miodowy blok rysunkowy recenzja
Wydawnictwo: Nasza KsięgarniaRok wydania: 2016 • Stron: 64

Lubicie publikacje, które nie tylko bawią, ale i uczą? Takie, przy których wspaniale będzie bawił się kilkulatek, uczeń i rodzic? Jeżeli tak, koniecznie musice poznać Miodowy blok rysunkowy - niezwykłą książeczkę dostarczającą mnóstwa wiedzy i rozrywki.

29 marca 2016

[KSIĄŻKA] Fantastyczne miasta, Steve McDonald

kolorowanka fantastyczne miasta
Wydawnictwo: EgmontRok wydania: 2016 • Stron: 60

Lubicie tak modne ostatnio kolorowanki dla dorosłych? Rzadko o nich piszę, ale mam ich w domu całkiem sporo i w wolnych chwilach lubię się przy nich zrelaksować. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo różnorodnych kolorowanek, ale tylko niektóre z nich kryją w sobie coś więcej, niż tylko ładne obrazki do zamalowania. Taką właśnie wyróżniającą się publikacją są Fantastyczne miasta Steve'a McDonalda, które pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym.

[KSIĄŻKA] Kazimierzu, skąd ta forsa?, Grażyna Bąkiewicz

kazimierzu skąd ta forsa książka grażyna bąkiewicz
Wydawnictwo: Nasza KsięgarniaRok wydania: 2016 • Stron: 224

Dziś zabiorę Was w nieprawdopodobnie fajną podróż książkową. Przekonacie się, że w cyklu Ale historia... Grażyna Bąkiewicz spełnia dziecięce marzenia i dzięki swym książkom sprawia, że już nikt nigdy nie odważy się powiedzieć, że historia jest nudna!

28 marca 2016

[KSIĄŻKA] Calm, Michael Acton Smith

calm michael acton smith recenzja książki okładka
Wydawnictwo: AlbatrosRok wydania: 2016 • Stron: 224

Dziś opowiem Wam o książce, na którą bardzo długo czekałam. I o aplikacji, która swego czasu zmieniła moje życie. Być może używam tutaj dużych słów, ale musicie mi wierzyć, że nawet w najmniejszym stopniu nie ocieram się przy tym o przesadę.

25 marca 2016

[KSIĄŻKA] Pinokio, Carlo Collodi

Wydawnictwo: OlesiejukRok wydania: 2015 • Stron: 152 

Po przeczytaniu tej książki dochodzę do wniosku, że albo mam kłopoty z pamięcią, albo w dzieciństwie docierały do mnie jakieś inne wersje bajki o Pinokiu. Nie przypominam sobie bowiem, abym kiedykolwiek poznała tę historię w tak strasznej wersji...

[KSIĄŻKA] Królowe przeklęte, Cristina Morató

Królowe przeklęte, Cristina Morató, recenzja książki
Wydawnictwo: Świat KsiążkiRok wydania: 2016 • Stron: 512

Na przeczytanie tej książki zdecydowałam się - w dużej mierze - z powodu prostego skojarzenia. W ubiegłym roku oceniłam bardzo wysoko książkę Kobiety, które zawładnęły Europą. Najpotężniejsze królowe i biorąc pod uwagę podobieństwo okładek, nabrałam przekonania, że oto na rynku pojawiła się kontynuacja tamtej publikacji. Ten skojarzeniowy strzał okazał się niecelny, ale i tak nie żałuję. Było warto, ponieważ Cristina Morató niejako dopełniła dzieła i zrobiła to, czego nie zrobił Jean des Cars - poświęciła swoim bohaterkom należytą uwagę.

24 marca 2016

Top 10: najlepsze kanały na YouTube

top 10 kreatywa

Dziś będzie o filmach z YouTube'a i o kanałach, które warto tam śledzić. Nie spędzam dużo czasu na oglądaniu filmików i strasznie mnie denerwuje, gdy ktoś mi jakieś przesyła, ale mam na swojej liście subskrypcji sporo ciekawych osób, które śledzę regularnie. O najlepszej dziesiątce przeczytacie poniżej. Kolejność nie jest przypadkowa.


23 marca 2016

Kreatywne Rekomendacje #18

kreatywne rekomendacje

Hej, hej! Po raz osiemnasty zapraszam Was do przejrzenia moich rekomendacji, czyi zdjęć, filmów, tekstów i aplikacji, które warto poznać. Tak naprawdę te linki powinny znaleźć się we wcześniejszych edycjach Kreatywnych Rekomendacji, bo zgromadziłam większość z nich ponad miesiąc temu, ale dopiero dziś odkryłam je w niewidocznym wcześniej folderze z zakładkami. Nie chciałabym jednak, aby gdzieś one umknęły, dlatego z radością je dla Was zebrałam i prezentuję poniżej.

22 marca 2016

[KSIĄŻKA] Na dnie nieba, Manuela Gretkowska

na dnie nieba recenzja manuela gretkowska
Wydawnictwo: Świat KsiążkiRok wydania: 2007 • Stron: 224

Szóste spotkanie z Gretkowską. Szósty książkowy dowód na to, że oto mam przed sobą autorkę, która tworzy dla mnie, przemawia do mnie, ma wiele poglądów zbieżnych z moimi. Czytałam już jej powieści, czytałam pamiętniki, a tym razem poznałam zbiór esejów i felietonów publikowanych na łamach "Cosmopolitan", "Wprost", "Twojego Stylu", "Sukcesu", "Przekroju", "W drodze", "Dziennika", "Elle" i "Zwierciadła". I choć są to teksty pochodzące z lat 2001-2007 większość z nich ani trochę nie straciła na aktualności.

Share Week 2016 - Autorzy Polecają Autorów

akcja share week, polecane blogi ksiazkowe

Choć mamy do czynienia już z piątą edycją akcji Share Week ja zdecydowałam się wziąć w niej udział po raz pierwszy. Czytam wiele blogów i zawsze bałam się wyróżniać tylko wybrane, ale pomyślałam, że nareszcie warto się przełamać. Tym bardziej, że postanowiłam wyróżnić blogerów książkowych, którzy rzadko doceniani są w tej blogerskiej akcji.

21 marca 2016

[KSIĄŻKA] Zniewoleni, Emma Chase

recenzja zniewoleni emma chase seria tangled
Wydawnictwo: FiliaRok wydania: 2015 • Stron: 336

Zniewoleni to trzeci tom bestsellerowej serii autorstwa Emmy Chase, o której pisałam już dwukrotnie:

» recenzja książki Zaplątani

» recenzja książki Zakręceni


Po wielkim rozczarowaniu, jakim okazali się dla mnie Zakręceni, dość długo i niechętnie zabierałam się za Zniewolonych. Ostatecznie jednak po początkowych męczarniach, przepadłam przy tej książce i choć uważam, że nie jest doskonała, zdecydowanie zasługuje na Waszą uwagę.

[KSIĄŻKA] Lepiej! 21 strategii, by osiągnąć szczęście, Gretchen Rubin

Lepiej Gretchen Rubin poradnik rozwojowy jak osiągnąć szczęście
Wydawnictwo: ZnakRok wydania: 2016 • Stron: 320

Spędziłam z nią kilka tygodni, powoli czytając, analizując i próbując przełożyć ją na swoje życie. Czy się udało? Czy pozostawiła po sobie pozytywne wrażenie? Sami zobaczcie, oto przed Wami recenzja książki Lepiej! Gretchen Rubin.

20 marca 2016

[FILM] Footloose - o tym, jak młodzi walczyli o wolność

footloose recenzja filmu
Reżyseria: H. Ross • Premiera 1984 • Produkcja: USA

Chce mi się tańczyć, chce mi się szaleć, chce mi się biegać po łące i znów zasmakować odrobiny młodzieńczej wolności! Ten film zadziałał na mnie tak, że chodzę tańcząc i tańczę chodząc, nucę pod nosem i podryguję. Rety, co za szaleństwo!

17 marca 2016

[GRA] Potworne przepychanki

potworne przepychanki

Cześć, moi mili! Przed Wami kolejna odsłona moich planszówkowych przygód. Tym razem zaprezentuję Wam cudowną grę rodzinną, którą pokochają nie tylko dzieciaki, ale i dorośli. Jestem pewna, że z chęcią zabierzecie ją na rodzinny piknik, a potem na wieczorną imprezę ze znajomymi, bo Potworne przepychanki są dobre w każdym towarzystwie i o każdej porze.

16 marca 2016

KKD#24: Skąd ten lament nad poziomem polskiego czytelnictwa?

Klub Dyskusyjny

W ubiegłym tygodniu zewsząd zalały nas wieści o spadku poziomu polskiego czytelnictwa. Według raportu BN jedynie 37% Polaków zadeklarowało, że przeczytało w 2015 choć jedną książkę. Nie trzeba było długo czekać, aby blogosfera książkowa zareagowała na te "szokujące" wiadomości. Naraz pojawiły się głosy "jesteśmy dumni z bycia mniejszością", "czemu ten naród taki głupi, że nie czyta?", "jak dobrze być tą LEPSZĄ częścią społeczeństwa" i tak dalej, i tak dalej. Poruszyłam kilka dni temu tę kwestię na swoim facebooku, ale temat jest na tyle interesujący, że zdecydowanie wymaga szerszego omówienia. Bo ja naprawdę nie pojmuję tego lamentu nad poziomem polskiego czytelnictwa. A jeszcze bardziej nie pojmuję, jak można wciąż i wciąż dowartościowywać się tym, że się czyta. Trochę przewrotnie powiem, że zaczyna mi być wstyd za tę naszą przemądrzałą mniejszość.

15 marca 2016

[KSIĄŻKA] Audrey w domu, Luca Dotti

audrey w domu
Wydawnictwo: LiterackieRok wydania: 2016 • Stron: 264

Wspominałam już o tym wielokrotnie, ale każda okazja jest dobra, by wyrazić swoje uwielbienie wobec kogoś, kto w stu procentach na to zasługuje. Od kilkunastu lat jestem przeogromną miłośniczką Audrey Hepburn jako aktorki i działaczki społecznej, jako symbolu kobiecości, a teraz - również jako uroczej kury domowej i wspaniałej strażniczki ogniska domowego. Choć wiele  o Audrey wiedziałam, za sprawą licznych tekstów i materiałów filmowych, dzięki jej synowi, Luce, mogłam odkryć kolejne jej oblicze. Oblicze cudowne, choć nie pozbawione wad...

14 marca 2016

Kreatywne Rekomendacje #17

kreatywne rekomendacje

Choroba nie odpuszcza, w związku z czym niespecjalnie mam ochotę czytać, oglądać filmy, uczyć się języków czy jakkolwiek pracować nad rozwojem. Dlatego dzisiaj luźny wpis pełen interesujących linków. Bawcie się dobrze!

10 marca 2016

Kochanka śmierci i Kochanek śmierci, czyli dwa spotkania z Borisem Akuninem

Wydawnictwo: Świat KsiążkiRok wydania: 2015, 2016 • Stron: 254, 303

Moi mili, oto przed Wami dwie powieści należące do cyklu Przygody Erasta Fandorina - Kochanka śmierci oraz Kochanek śmierci, czyli tomy dziewiąty i dziesiąty. Przedstawiam je dziś razem nieprzypadkowo, bowiem Boris Akunin postanowił eksperymentalnie połączyć obie historie, co sugerują same tytuły i co czytelnik dostrzeże w ich treści.

9 marca 2016

[KSIĄŻKA] Julka Wróbel i przygoda ze świnką, Megan McDonald

julka wróbel i przygoda ze świnką
Wydawnictwo: EgmontRok wydania: 2016 • Stron: 64

Znacie Hanię Humorek, postać wykreowaną przez Megan McDonald? Jeżeli tak, z pewnością z radością zapoznacie się z przygodami jej przyjaciół. Jeżeli jednak jej nie znacie (tak jak i ja) - nic straconego, i tak przeżyjecie z tą książeczką wspaniałe przygody!

8 marca 2016

[KSIĄŻKA] Szukając Alaski, John Green

szukając alaski bukowy las
Wydawnictwo: Bukowy LasRok wydania: 2013 • Stron: 320 

Myślę sobie, że jest rzeczą absolutnie wspaniałą, że w świecie dzisiejszej literatury młodzieżowej John Green stał się postacią kultową. Zaistniało bowiem błędne przekonanie, że młodych interesują wyłącznie wampiry, dystopie, demony i inne wilkołaki. Tymczasem pojawia się taki John Green i przełamując modę na to, co paranormalne, podbija serca czytelników na całym świecie... normalnością

I za to pokochałam go również ja.

7 marca 2016

Jak stworzyć związek idealny?

love tattoo

Dziś temat, który wyjątkowo grzeje moich znajomych i o poruszenie którego prosiło sporo osób uczestniczących w blogowej ankiecie. Często słyszę, że jako przykład pary idealnej, powinniśmy z Marcinem pomagać innym wychodzić na prostą i sprzedawać swoją miłość w kapsułkach. Podobno jesteśmy wzorem do naśladowania, wzbudzamy powszechną czułość i cudownie się na nas patrzy. Cholerka. Nieźle to sobie wszyscy wymyślili...

4 marca 2016

MultiSłówka - aplikacja mobilna

Kącik Językowy Kreatywa

Kochani językowcy, mam dla Was dzisiaj coś wyjątkowo interesującego - recenzję nowej aplikacji do nauki języków - MultiSłówka (testowałam Profesora Pedro do nauki hiszpańskiego). Zapraszam, bo warto!

2 marca 2016

Serialomania - co oglądam w wolnym czasie #4Od ostatniego wpisu poświęconego oglądanym przeze mnie serialom minął już ponad rok, dlatego przyszła pora na małą aktualizację. Przed Wami szesnaście produkcji, które aktualnie zajmują mój wolny czas. Starałam się zachować kolejność od tych, które lubię najbardziej, do tych, które ostatnimi czasy mnie nużą. Bardzo jestem ciekawa, które z nich znacie, a które dopiero poznać chcecie. Zapraszam do lektury!


1 marca 2016

Książka do przeżycia, Tom Chatfield + KONKURS

Książka do przeżycia, Tom Chatfield
Wydawnictwo: Prószyński i S-kaRok wydania: 2016 • Stron: 256

Książki kreatywne są teraz bardzo na czasie. Mam doświadczenia z różnymi ich rodzajami i póki co dałam się porwać jedynie kolorowankom dla dorosłych, z kolei pojawienie się na rynku dzienników służących zniszczeniu mocno mnie zniesmaczyło. Tom Chatfield postanowił jednak podążyć nieco inną ścieżką, dlatego choć jego Książka do przeżycia mocno wpisuje się w trendy, równie mocno od pozostałych książek tego typu się różni.

I to jest fajne, bo teraz jestem fanką już nie tylko kolorowanek dla dorosłych, ale także wizji Toma Chatfielda.