19 września 2016

Zosia poznaje świat #4

Zosia poznaje świat

Oto przed Wami czwarta już odsłona cyklu "Zosia poznaje świat", w którym opowiadamy o nowych ciekawych nabytkach Zośki. Dziś będzie zabawowo, ale i rozwojowo. Razem przyjrzymy się kolorowym zwierzętom, a także okrążymy glob i porozmawiamy o pieniądzach. Bawcie się dobrze!

Educa Baby - Puzzle zwierzęta (12+)

Educa Baby - Puzzle zwierzęta

Puzzle progresywne przeznaczone dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia. Do ułożenia mamy pięć par zwierząt, przy czym - w zależności od wybranego zwierzęcia - zadanie może być trudniejsze lub łatwiejsze. Dla przykładu - owca z jagnięciem składają się z dwóch elementów, a krowa z cielakiem - z czterech.

Educa Baby - Puzzle zwierzęta

Puzzle wykonano z wysokiej jakości kartonu, są trwałe i bardzo ładnie wykonane. Dzięki nim dziecko może poznać bliżej świat zwierząt, a dla nas zestaw ten może być pretekstem do rozmów z maluchami na temat nazewnictwa ("młodego konika nazywamy źrebakiem"), praw natury czy życia w gospodarstwie.

Educa Baby - Puzzle zwierzęta
Educa Baby - Puzzle zwierzęta

Dzięki puzzlom tego typu dziecko może rozwijać koncentrację i precyzję, ciekawość i wyobraźnię.Educa Baby - Puzzle zwierzęta (24+)

Educa Baby - Puzzle zwierzęta

Puzzle progresywne skierowane do dziewczynek i chłopców powyżej 24 miesiąca życia. Chociaż Zosia dwóch lat jeszcze nie ma, dobrze sobie z nimi radzi i chyba są dla niej nawet łatwiejsze do ułożenia, niż prezentowany wyżej zestaw z oznaczeniem 12+.

Educa Baby - Puzzle zwierzęta

Również i tym razem dzięki puzzlom poznajemy świat zwierząt. Te są nieco inne, malutkie - mamy tu pszczołę, motyla, żabę, jeża i ślimaka - wszystkie urocze, radosne i kolorowe. Ułożenie ich, podobnie jak w przypadku puzzli 12+, może być sprawą łatwą (ślimak - trzy elementy) lub nieco trudniejszą (jeż - pięć elementów).

Educa Baby - Puzzle zwierzęta

Duże, grube, kolorowe kartony są gwarancją tego, że dziecku łatwo będzie nimi operować i że ewentualne zniszczenie zestawu nie będzie wcale takie proste.

Educa Baby - Puzzle zwierzęta

Oba prezentowane zestawy zasługują na uwagę, przede wszystkim dlatego, że wykonane są z naprawdę dobrej jakości materiałów, bawią i rozwijają. Czasem warto postawić na nieco ciekawsze puzzle niż te najbardziej popularne, np. z postaciami z bajek i przekonać się, że mogą one dostarczyć dziecku równie dużej rozrywki, a przy okazji czegoś je nauczyć.Baby Bank - globus skarbonka

Baby Bank - globus skarbonka

Wysoka na 11cm skarbonka w postaci globusa, która nie tylko pozwala na gromadzenie oszczędności malucha, ale też pełni funkcję rozrywkową i edukacyjną. Oprócz konturów i nazw wszystkich kontynentów, znajdziemy tu także barwne ilustracje, przedstawiające m.in. zwierzęta i środki transportu.

Baby Bank - globus skarbonka

Ciekawe jest to, że podstawka nie została przytwierdzona do kuli, dzięki czemu można jej użyć w inny sposób. W jaki? Otóż, bardzo ciekawy! Zrobiono z niej bowiem szkło powiększające:

Baby Bank - globus skarbonka

Globus-skarbonka to cudowne rozwiązanie dla małych oszczędnickich. Oprócz tego, że pozwala na przechowywanie pieniędzy, może rozbudzać ciekawość i fascynację przyrodą i geografią. Przy okazji będzie to przeurocza ozdoba dziecięcego biurka i rozwijająca zabawka.

I co Wy na to? Lubicie takie mniej typowe prezenty dla dzieciaków? Przedmioty ładne, użyteczne i dające rozrywkę? Zosia jest nimi zachwycona.

Przedstawione produkty znajdziecie na stronie arttravel.pl

Materiały biorą udział w wyzwaniu: 'Dziecinnie'.

11 komentarzy

 1. Moje dziecko w ogóle nie jest zainteresowane puzzlami, przez co ubolewam strasznie. No ale może przyjdzie jej jeszcze ochota. My mamy CzuCzu. O tych szczerze mówiąc nie słyszałam.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My też uwielbiamy CzuCzu, chociaż ubolewam, że mają dość nietrwałe materiały - Zośka wszystkie demoluje :(

   Usuń
 2. Mój syn nadal jest wielkim fanem puzzli (ma 2,5 r), ale myślę, że takim globusem też by się zainteresował :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością! Globusy są cudowne, ogromnie działają na dziecięcą wyobraźnię :)

   Usuń
 3. Globus-skarbonka wygląda świetnie! :D

  OdpowiedzUsuń
 4. O tak, ten globus wymiata ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pati miała fazę na puzzle i mam ich mnóstwo teraz, ale potem jej przeszło i nie układa w ogóle... chyba że w samochodzie jak na wakacje jechaliśmy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To raczej typowe, trudno zainteresować czymś dziecko na długie lata ;)

   Usuń
 6. U nas świetnie sprawdziły się tego rodzaju puzzle. Dzieciaki je uwielbiały :)

  OdpowiedzUsuń
 7. No takie puzzle to naprawdę fajna sprawa

  OdpowiedzUsuń