7 lipca 2016

Zosia poznaje świat #2

Zosia poznaje świat

Witajcie w kolejnej części cyklu "Zosia poznaje świat", w którym prezentujemy ciekawe materiały edukacyjno-rozrywkowe, pozwalające dzieciakom na odkrywanie świata i otoczenia. Dziś Zosia pokaże Wam Europę, dom, otoczenie i świat dziecka. Zapraszamy!

Europa Młodego Odkrywcy - puzzle dla dzieci ArtGlob

Europa Młodego Odkrywcy puzzle

Puzzle z mapami to cudowny sposób na edukowanie poprzez zabawę. Podsuwasz dziecku puzzle, które kojarzą mu się przede wszystkim z rozrywką, a dajesz coś dużo większego - radość z odkrywania świata, wiedzę, fascynację otoczeniem oraz przekonanie, że nauka nie musi być nudna, sztampowa i ciężka.

puzzle dla dzieci
puzzle edukacyjne

Dzięki tym puzzlom Młody Odkrywca pozna:
 • Mapę swojego kontynentu - rozmieszczenie poszczególnych państw, mórz i wysp.
 • Symbole narodowe - flagi, stroje, ważne budowle, zwierzęta, historyczne wydarzenia i postacie, charakterystyczne elementy danych państw.
 • Nazwy stolic, ważnych rzek i szczytów górskich oraz całe może geograficznych, historycznych i kulturowych ciekawostek.
 • Nazwy języków używanych w poszczególnych krajach.

Europa Młodego Odkrywcy puzzle dla dzieci

Puzzle składają się z 260 elementów. Elementy te są dość duże, więc sprawa ułożenia wydaje się prosta, ale tak naprawdę trzeba poświęcić mapie Europy Młodego Odkrywcy trochę czasu - małe rysunki mnożą się w oczach, ale bardzo fajnym zajęciem jest przyglądanie się każdemu poszczególnemu elementowi i próba przypomnienia sobie, gdzie dokładnie powinna znaleźć się dana flaga, wskazane miasto czy inny charakterystyczny symbol narodowy.

Europa Młodego Odkrywcy puzzle ArtGlob

Miałam już do czynienia z puzzlami ArtGlob i już wtedy uznałam pomysł stworzenia układanek z mapami za prawdziwy fenomen. Swoje zdanie podtrzymuję - jestem zachwycona zarówno tym pomysłem, jak i jego wykonaniem. Lubię wracać do tych puzzli i za każdym razem dają mi one taką samą frajdę, jak za pierwszym razem. Nie mogę się doczekać, aż mi dziecko podrośnie na tyle, by też móc się tymi układankami zachwycać.

dziecko i puzzle

Więcej informacji + możliwość zakupu:Mój pierwszy słownik obrazkowy, Ole Könnecke


Mój pierwszy słownik obrazkowy, Ole Könnecke

To jeden z najlepszych książkowych zakupów, jaki poczyniłam. Podczas Targów Książki w Warszawie przemiła pani ze stanowiska wydawnictwa Entliczek zarekomendowała ten słownik jako świetny prezent dla półtoraroczniaka. Kupiłam i absolutnie zachwyciłam swoje dziecko, a przy okazji i samą siebie.

Mój pierwszy słownik obrazkowy

Na początek uwagę zwraca solidne wydanie. Kartonowe strony nie pozwolą słownikowi łatwo się zniszczyć. Bardzo duży format może początkowo wydawać się dość toporny, ale dziecko doskonale radzi sobie z książką bez pomocy dorosłych.

słownik obrazkowy Entliczek

Najważniejsza jest jednak zawartość książki, która na wielu polach okazuje się wyjątkowa. Przede wszystkim - dzięki niej dziecko poznaje świat i życie właściwie od każdej strony. Kiedy wydawało mi się, że nie ma szans, aby przedstawiono tutaj wszystko, co najważniejsze, odwracałam kolejną kartonową stronę i odkrywałam całe morze słownictwa. Słownik szczegółowo opowiada o domu - jego poszczególnych pomieszczeniach i ich wyposażeniu; o jedzeniu; o porach roku i otoczeniu; o zwierzętach; o instrumentach; o sporcie i muzyce; o liczbach i literach; o narzędziach i przedmiotach; o człowieku i częściach ciała itd.

W miarę poznawania słownika można odkryć, że ma on stałych bohaterów i opowiada przeróżne historyjki. Tak wiele w tak pozornie niewielkiej symbolice - coś pięknego!

Słownik obrazkowy dla dzieciSłownik obrazkowy dla dzieci

Uwagę zwraca to, jak ładne i pomysłowe są rysunki przedstawione w publikacji. Bardzo przemawia do mnie taka miła i sympatyczna estetyka, jej barwność i prostota. Oraz to, że autor pokusił się o sięgnięcie po wiele tematów, które pozwolą dziecku poznać świat i swoje otoczenie.

Słownik obrazkowy dla dzieci Entliczek

Polecam Wam ten słownik, jeżeli macie w otoczeniu dzieciaki w wieku 1,5-3 lat. Mogą one dzięki niemu poznać potrzebne w życiu codziennym słownictwo, a przy okazji nacieszyć oko wspaniałymi ilustracjami. Korzystanie z tej książki jest przy okazji cudowną zabawą dla całej rodziny - spokojnie w opisywanie i wyszukiwanie obrazków i słówek można zaangażować i siebie, i starsze rodzeństwo malucha.

Przeczytaj również:

Materiały biorą udział w wyzwaniu: 'Dziecinnie', a sam słownik w wyzwaniu 'Grunt to okładka'.

23 komentarze

 1. Co jak co, ale słownik już dodaję do listy pozycji, które muszę zamówić w księgarni przy najbliższej okazji. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie! Właśnie miałam Ci podrzucić link i wspomnieć, że dla Jasia będzie kiedyś idealny :)

   Usuń
 2. Moje dzieci bardzo lubiły zaglądać do takich słowników obrazkowych, zwłaszcza jeśli z językiem obcym były, sprawiało im to wiele radości. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki językowy też pewnie kiedyś zakupię, ciągle mnie kuszą :)

   Usuń
 3. Słownik jest świetny i przypomina mi trochę 1000 słów. Z kolei na tak zaawansowane puzzle jeszcze mamy czas :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam puzzle z mapami! Jako dziecko dzięki nim miałam całą Afrykę w jednym palcu:) A zagubienie jednego kraju to było nieszczęście (moje puzzle miały kształt poszczególnych krajów wyciętych ze sklejki)... Z tego (choć nie tylko) została mi miłość do podróży i odkrywania świata. Więc teraz chętnie układam z córką puzzle - mapy! Super sprawa! Świat już mamy, pora na Europę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak fajnie :) Ja nigdy nie miałam takich puzzli, więc dopiero teraz mogę radować się nimi jak dziecko. Fantastyczne jest to, że puzzle będą dobre i dla dzieci, i dla dorosłych - wszyscy wygrywają.

   Usuń
 5. Jakie cudne puzzle pamiętam jak będąc dzieckiem uwielbiałam się nimi bawić. To bardzo rozwijająca rozrywka jest.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, puzzle są świetne, cały czas bardzo je lubię.

   Usuń
 6. Ignacy jeszcze zbyt mały, ale jak porośnięte to na pewno skorzystam z takich pomocy :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ignacy jeszcze zbyt mały, ale jak porośnięte to na pewno skorzystam z takich pomocy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto już teraz notować, co się może kiedyś przydać :)

   Usuń
 8. slownik jest mega ale puzzle sa genialne muszezapameitac na przyszlosc :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jaką przyszłość? Już teraz będą fajne, ja uwielbiam je układać :)

   Usuń
 9. Stara jestem już, a sama bym takie puzzle poukładała ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No raczej! :) Starzy też mają przy nich świetną zabawę.

   Usuń
 10. Zainspirowałaś mnie tymi puzzlami. Był taki rok, kiedy z czterolatkiem ułożyliśmy chyba ze 20 różnych puzzli. Potem fascynacja tą formą zabawy jakoś nam przeszła. Może ten model to dobry pomysł na nowy początek :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, to na pewno ciekawa opcja po tym, jak układało się puzzle z bajkami i widoczkami ;)

   Usuń
 11. Nie mam cierpliwości do układania puzzli, ale słowniczek obrazkowy to świetna rzecz. Muszę koniecznie go nabyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, bo jest naprawdę cudny :)

   Usuń
 12. Z dzieciństwa pamiętam jak leżąc na podłodze odrysowywałam na kalce mapy ;) W tamtym czasie moimi najdalszym podróżami były te do Parku Jordana w Krakowie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ciekawe bardzo :) Ja odrysowywałam postacie z bajek, dobrze to pamiętam. Mapy to dużo ambitniejszy wybór.

   Usuń
 13. Pamiętam, że sama w bardzo wczesnym dzieciństwie miałam takie puzzle na których do ułożenia była mapa całego świata. Tylko elementy były o wiele większe, choć wcale mało ich nie było. Dzięki temu szybko opanowałam mapę świata, zawsze wiedziałam, gdzie jest jaki kontynent - co dziwiło dorosłych :) Miałam też atlas świata obrazkowy... oglądałam go godzinami :)

  OdpowiedzUsuń