30 września 2015

Angielski z kryminałem - aplikacja mobilna

Kącik Językowy Kreatywa

Dzisiaj w Kąciku Językowym absolutna nowość, idealnie poszerzająca temat poruszony we wpisach Jak osłuchać się z językiem obcym? oraz Jaka metoda nauki języka obcego będzie dla Ciebie najlepsza? Opowiem Wam o połączeniu tego, co lubimy najbardziej - dobrej literatury - z bardzo wygodną metodą poznawania języka obcego.

[KSIĄŻKA] Historia Polski 2.0: Polak potrafi, Polka też... czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza, Jan Wróbel, Ewa Wróbel

Wydawnictwo: ZnakRok wydania: 2015 • Stron: 240

Historia Polski 2.0: Polak potrafi, Polka też...
czyli o tym, ile świat nam zawdzięcza

Opowiedziane w lekki sposób historie największych Polaków - tych doskonale nam znanych oraz tych mniej. Książka dowodząca, że świat właściwie w każdej dziedzinie szalenie dużo nam zawdzięcza. Wewnątrz portrety m.in. Kopernika, Komedy, Skłodkowskiej-Curie, Łukasiewicza, Żmichowskiej i wielu innych.

[KSIĄŻKA] Błękitne dni, Fernando Vallejo

Wydawnictwo: MuzaRok wydania: 2006 • Stron: 192

Błękitne dni

Pierwsza część autobiograficznego cyklu Rzeka czasu, autorstwa uznanego kolumbijskiego pisarza, Fernando Vallejo. Opowieść o dzieciństwie spędzonym w małym miasteczku, o życiu w wysoko postawionej rodzinie i o kolumbijskim, wprawiającym w osłupienie, otoczeniu, którego opis skutecznie zniechęci każdego do podróży w tamte strony...

28 września 2015

[KSIĄŻKA] Kalendarze, Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Kalendarze Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Wydawnictwo: LiterackieRok wydania: 2015 • Stron: 288

Przedstawiona z dwu perspektyw historia życia Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk - dziewczynki, która spędza barwne dzieciństwo w niewielkiej mieścinie i na typowej polskiej wsi oraz dorosłej kobiety, która żegna swoje wyfruwające z gniazda dzieci, boryka się z szarą codziennością i upływającym czasem. Pełna wzruszeń i mądrych przemyśleń książka, która przenosi czytelnika do czasów dzieciństwa, kiedy na świat spoglądało się zupełnie innymi oczyma...

27 września 2015

[SERIAL] Secrets and Lies/Podejrzany, sezon I

© zdjęcia: American Broadcasting Companies, Inc.

Secrets and Lies

Podczas porannego joggingu Ben Crawford (Ryan Phillippe), znajduje zwłoki pięciolatka z sąsiedztwa, czym kieruje na siebie podejrzenia opinii publicznej oraz upartej detektyw Andrei Cornell (Juliette Lewis). Aby uniknąć więzienia, musi udowodnić swoją niewinność. Problem w tym, że z feralnej nocy nie pamięta absolutnie nic...

25 września 2015

Dlaczego nie pójdę z Tobą na imprezę?


Jeszcze trochę i kalendarz wskaże jasno: Klaudyno, skończyłaś dwadzieścia osiem lat. Nie żebym czuła się staro, ale to już prawie trzydziestka, a ja moich rodziców pamiętam z czasów, gdy mieli po trzydzieści parę lat i - co tu kryć - wydawali mi się wtedy kosmicznie starzy (nie z wyglądu, nie z zachowania, tylko tak po prostu - z metryczki). No więc, ustalamy, że jestem już trochę stara, i mimo tego wieku mogę powiedzieć, że nigdy nie wybrałam się na imprezę do klubu, nigdy nie byłam w dyskotece i zasadniczo to nigdy nie polubiłam imprezowania.

W porządku, to w sumie żadna wielka rzecz - wiele spokojnych osób woli zaszyć się w domu z książką niż gibać w tłumie w rytm hitów lata, ale musicie wiedzieć, że nawet ci, którzy znają mnie od dwudziestu lat, wciąż nie mogą tego pojąć. Bo że niby ta imprezowa niechęć do Klaudyny w ogóle nie pasuje. Aha.

24 września 2015

[KSIĄŻKA] Warkocze. Przewodnik krok po kroku, Laura i Marie

jak pleść warkocze
Wydawnictwo: Między Słowami • Rok wydania: 2015 • Stron: 108

Warkocze. Przewodnik krok po kroku

Nastoletnie Laura Kristine Arnesen i Marie Moesgaard Wivel stały się fenomenem sieci, kiedy za pośrednictwem Instagrama zaczęły dzielić się ze światem swoimi pomysłami na warkocze. Dziś mogą pochwalić się prawie 140 tysiącami obserwujących ich profil @hairandnailinspiration oraz ponad 20 tysiącami subskrybentów ich kanału HairNailsInspiration. Sukces młodych Dunek stanowi najlepszy dowód na to, że warto rozwijać swoje pasje. Efektem pasji właśnie, jest wydawana na całym świecie książka Warkocze. Przewodnik krok po kroku.

23 września 2015

Jaka metoda nauki języka obcego będzie dla Ciebie najlepsza?

Kącik Językowy Kreatywa

Każdy ma swój sposób na naukę. Eksperci uważają, że każda osoba używa jednego zmysłu bardziej niż innych, dzięki czemu zapamiętywanie nowych informacji jest szybszym i efektywniejszym procesem. Rozróżniamy cztery sposoby nauki: wizualną (przy użyciu wzroku), słuchową, kinestetyczną (poprzez ruch) i taktyczną (dotyk). Odpowiedz na pytania poniżej, by dowiedzieć się, jakim typem ucznia jesteś i które sposoby nauki języka obcego będą dla Ciebie najlepsze.

22 września 2015

Jak kupować na Aliexpress?

Produkty z Chin opanowały polski rynek. Wielu kupujących nie zdaje sobie sprawy, że mnóstwo fejsbukowych sklepów, allegrowych sprzedawców czy marketów "wszystko po 4zł" zaopatruje się właśnie w Chinach, drastycznie zawyżając przy tym ceny towarów. Ba! Zaopatruje się tam nawet jedna z największych sieciówek wnętrzarskich, oferująca w swoich sklepach chińską taniochę z nawet 800%-krotnym przebiciem. Nieźle, prawda? Tymczasem każdy z nas może łatwo, szybko i bezpiecznie zrobić zakupy na Aliexpress. I to z darmową przesyłką do Polski!

Ten wpis podpowie zagubionym, jak to zrobić, a mnie oszczędzi nieco czasu, ponieważ od paru miesięcy nie ma dnia, bym nie dostawała pytań właśnie odnośnie do zakupów na tzw. "chińskim Allegro". Zapraszam do lektury!

21 września 2015

[KSIĄŻKA] Bezuzyteczna.pl. Codzienna dawka Wiedzy Bezużytecznej

Wydawnictwo: ZnakRok wydania: 2015 • Stron: 230

Bezuzyteczna.pl. Codzienna dawka Wiedzy Bezużytecznej

Pełna ciekawostek i anegdot publikacja, która umili stanie w korkach i kolejkach, niespodziewany pobyt w szpitalu czy dłuższe posiedzenie na tronie. Uzupełnienie dla materiału dostępnego na stronie bezuzyteczna.pl. Jak twierdzą autorzy - tego, co znajdziemy w wersji papierowej, na portalu nie ma.

20 września 2015

[KSIĄŻKA] Stacja Jedenaście, Emily St. John Mandel

recenzja stacja jedenaście, okładka stacji jedenaście
Wydawnictwo: Papierowy KsiężycPremiera: 17/11/2015

Stacja Jedenaście

Laureat nagrody im. Arthura C. Clarke'a. Finalista National Book Award i PEN/Faulkner Award. Bestseller "New York Times'a". Stacja Jedenaście - książka, o której zrobi się głośno jeszcze tej jesieni. Książka, która opowie Wam o tym, co w życiu ważne, z perspektywy postapokaliptycznej przyszłości. Książka inna niż wszystkie.

9 września 2015

Przerwa w nadawaniu

Zarządzam wakacje od Kreatywy! Pozwalam Wam odpocząć od siebie, a w zamian proszę o kciuki, byśmy z Zońką jak najszybciej szpital opuściły.

Trzymajcie się!

7 września 2015

[SERIAL] The Messengers/Posłańcy, sezon I


The Messengers

Na amerykańskiej pustyni dochodzi do niezwykłego zdarzenia. Meteoryt uderza w ziemię, a skutkiem tego jest śmierć grupy nieznanych sobie osób, z których każda odżywa i zyskuje nadprzyrodzony dar - niesamowitą siłę, moc uleczania czy zdolność jasnowidzenia. Kiedy ich drogi stykają się, spływa na nich szokująca wiadomość - świat czeka zagłada, a oni, jako Aniołowie Apokalipsy muszą jej zapobiec, stając do walki z Jeźdźcami Apokalipsy. Gdzieś wokół kręci się też sam Diabeł, który czerpie niebywałą satysfakcję z rujnowania planów wszystkich dookoła...

4 września 2015

[FILM] Sztuczki, reż. A. Jakimowski

Reżyseria: A. Jakimowski • Premiera: 2007 • Produkcja: Polska

Sztuczki

Opowieść o rodzeństwie, które postanawia przy pomocy tytułowych sztuczek wpłynąć na rzeczywistość i zmienić przeznaczenie ludzi wokół oraz swoje własne. Tu pech przeplata się ze szczęściem i - jak to w życiu - nigdy nie jest idealnie.

Film uhonorowany m.in. trzema Orłami, dwoma Złotymi Lwami i Nagrodami Specjalnymi Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

3 września 2015

Nie jestem kobietą, nie jestem kibicem ani blogerem. Jestem MATKĄ!


W dniu, w którym wydałam na świat Zofię, przestałam być tym, kim byłam. Nie jestem blogerem, nie jestem absolwentką polonistyki, nie jestem częstochowianką, ani nawet kobietą. Jestem matką. Tylko. Wyłącznie. Nikim więcej - matką.

Kiedy kobieta przyjmuje na siebie rolę rodzicielki, momentalnie traci wszelkie inne statusy społeczne. Nie definiuje jej już kolor włosów (co za ulga dla blondynek), nieważne jest jej wykształcenie czy pochodzenie, nie liczą się zainteresowania. Teraz grupowana jest w jedną całość z innymi matkami.

2 września 2015

[CD] Zapomnij mi, Sarsa

Wytwórnia: Universal Music PolskaPremiera: 28/08/2015

Zapomnij mi

Debiutancki krążek Marty 'Sarsy' Markiewicz, uczestniczki V edycji talent show The Voice of Poland, autorki tekstów, kompozytorki i muzykoterapeutki o charakterystycznym głosie i oryginalnym wizerunku scenicznym.