31 sierpnia 2015

[KSIĄŻKA] After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem, Anna Todd

Wydawnictwo: Między Słowami • Rok wydania: 2015 • Stron: 768

After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem

Dalsze losy Tessy i Hardina, bohaterów After. Płomień pod moją skórą, nazywanego "największym fenomenem wydawniczym tego roku" z ponad miliardem odsłon online. Opowieść rozpoczyna się dokładnie tam, gdzie skończył się tom pierwszy, a czytelnik na nowo staje się świadkiem wzlotów i upadków dwojga destrukcyjnie zakochanych w sobie dzieciuchów...

30 sierpnia 2015

[FILM] Pingwiny z Madagaskaru, reż. S. J. Smith, E. Darnell

Reżyseria: S. J. Smith, E. Darnell • Premiera: 2014 • Produkcja: USA

Pingwiny z Madagaskaru

Wspominając swoją przeszłość, ekipa pingwinów staje do ostatecznej walki z czarnym charakterem, który zagraża całemu światu. Pierwszy raz nie obędzie się bez pomocy z zewnątrz i odrobiny poświęcenia...

28 sierpnia 2015

[KSIĄŻKA] Jak znaleźć faceta w wielkim mieście, Melissa Pimentel

Wydawnictwo: Czarna OwcaRok wydania: 2015 • Stron: 382

Jak znaleźć faceta w wielkim mieście

Rozczarowana kolejną randkową porażką, ironiczna singielka postanawia wcielić w życie złote rady z popularnych przed dziesięcioleciami poradników randkowych. Jej eksperymentowi poddani zostaną londyńscy faceci różnego typu - biznesmeni, muzycy, hipsterzy czy sportowcy, na których Lauren przetestuje całe spektrum metod - od chamskiego ignorowania po cnotliwe unikanie bliskości. Przy okazji odkryje, że wiele razy sama padała ofiarą poradników...

26 sierpnia 2015

Kreatywne Rekomendacje #12

kreatywne rekomendacje

Koniec miesiąca i koniec wakacji zbliżają się wielkimi krokami, toteż warto ten smutny czas nieco ubarwić i zapoznać się ze zbiorem najciekawszych linków, jakie w ostatnim czasie wpadły mi w oko. Polecam przejrzenie i podzielenie się swoimi wrażeniami.

24 sierpnia 2015

Rozmówki Kulinarne + KONKURS


Wakacje w pełni, do rozpoczęcia roku akademickiego jeszcze trochę czasu, toteż warto, byście zainteresowali się ciekawostką, którą dla Was przygotowałam. Będzie językowo, będzie smakowicie i będzie ciekawie. A może jeszcze konkurs do tego? Ależ proszę bardzo!

[KONKURS] Wygraj dwutygodniowy kurs językowy na Malcie!


Kursy językowe organizowane w różnych miejscach świata z pewnością działają nie tylko na moją wyobraźnię, ale również na Waszą. Bo któż nie marzy o łączeniu przyjemnego z pożytecznym - czyli zwiedzaniu świata i poznawaniu obcych kultur, podczas którego - niejako przy okazji - można nauczyć się języka? Ja na pewno!

Ale to nie dla mnie dziś ten wpis. Ja mogę jedynie trzymać za Was kciuki.

21 sierpnia 2015

Ty też możesz być nierobem, po prostu załóż tego cholernego bloga


Nic mnie tak nie wkurza w rozmowach ze znajomymi, jak wygłaszanie przez nich mądrości, czym to blogerzy nie są. Nieroby, nieuki, niedorozwoje i ogólnie wielkie niemózgi. Bo foty sobie strzelają albo głupie teksty piszą i już pracować nie muszą, i już koszą darmowe fanty, i już jeżdżą sobie po świecie na czyjś koszt. Na Wasz, pytam ja się? Nie? To czego się w ogóle wpieprzacie?

20 sierpnia 2015

[KSIĄŻKA] Prawie jak gwiazda rocka, Matthew Quick

Wydawnictwo: OtwarteRok wydania: 2014 • Stron: 384

Prawie jak gwiazda rocka

Historia nastoletniej Amber, która wraz z matką i psem-znajdą pomieszkuje w szkolnym autobusie. Życie nigdy jej nie oszczędzało, ale dziewczyna zdaje się mieć to gdzieś - tryska optymizmem, udziela się charytatywnie, rozdaje uśmiechy i życzliwości. Z czasem jednak coś w niej pęka, a zza kurtyny ujawnia się prawdziwa twarz skrzywdzonej przez życie nastolatki. Czy Amber może być jeszcze Amber?

19 sierpnia 2015

[FILM] Podziemny krąg, reż. D. Fincher

Reżyseria: D. Fincher • Premiera: 1999 • Produkcja: Niemcy, USA

Podziemny krąg

Film, który ciężko streścić lub opisać tak, by jednocześnie zachęcić do obejrzenia i nie zdradzić zbyt wiele. Klasyk oglądany chyba przez wszystkich, regularnie wymieniany przez widzów jako jedno z arcydzieł mających największy wpływ na ich życie. Opowieść o walce z systemem, o życiu w wielkim mieście, o wolności i konfliktach z samym sobą.

18 sierpnia 2015

[FILM] Ojciec chrzestny, reż. F.F. Coppola

Reżyseria: F.F. Coppola • Premiera: 1972 • Produkcja: USA

Ojciec chrzestny

Jeden z najbardziej znanych i najbardziej cenionych filmów w historii kinematografii, stanowiący ekranizację głośnej powieści o tym samym tytule. Opowieść o mafijnej rodzinie, która rządzi ulicami Nowego Jorku. Pierwsza część trylogii.

Zawsze byłam pewna, że ten film już widziałam i po prostu mnie znudził. Ale nie, ekranizacja mojej ulubionej powieści nie mogła mnie znudzić - ja jej najzwyczajniej w świecie nigdy dotąd nie widziałam.

[KSIĄŻKA] Żebym nie zasłaniał sobą Ciebie. Wiersze kapłańskie, ks. Jan Twardowski

Wydawnictwo: BernardinumRok wydania: 2007 • Stron: 200

Żebym nie zasłaniał sobą Ciebie

Zbiór poezji księdza Jana Twardowskiego, opatrzonych wspólnym tytułem "Wiersze kapłańskie". Opracowania dokonała Aleksandra Iwanowska.

Żebym nie zasłaniał sobą Ciebie
nie zawracał Ci głowy kiedy układasz pasjanse gwiazd
nie tłumaczył stale cierpienia --- niech zostanie jak skała ciszy

17 sierpnia 2015

[FILM] Ostatnie tango w Paryżu, reż. B. Bertolucci

Reżyseria: B. Bertolucci • Premiera: 1972 • Produkcja: Francja, Włochy

Ostatnie tango w Paryżu

Jeden z najsłynniejszych filmów w dorobku Bernardo Bertolucciego - kontrowersyjny obraz wyniszczającej relacji pomiędzy dojrzałym mężczyzną i jego młodziutką zdobyczą. Film, który w latach siedemdziesiątych wstrząsnął światem i wywołał dyskusję na temat promowania pornografii na dużym ekranie. Film, którego kręcenie wpędziło odtwórczynię głównej roli w problemy psychiczne...

16 sierpnia 2015

[FILM] Chéri, reż. S. Frears

Reżyseria: S. Frears • Premiera: 2009 • Produkcja: Francja, Niemcy, UK

Chéri

Ekranizacja głośnej powieści Sidonie-Gabrielle Colette o tym samym tytule. Rzecz dzieje się we Francji czasu Belle époque, gdzie podstarzała kurtyzana (Michelle Pfeiffer) nawiązuje romans z rozkapryszonym nastolatkiem (Rupert Friend), co radykalnie zmienia życie i światopogląd obojga, a zarazem doprowadza do wielu dramatów.

12 sierpnia 2015

[KSIĄŻKA] Niezbędnik obserwatorów gwiazd, Matthew Quick

Wydawnictwo: OtwarteRok wydania: 2014 • Stron: 320  

Niezbędnik obserwatorów gwiazd

Tajemnicza opowieść o chłopcu, który zamilkł. I o innym, który - zdaje się - pochodzi nie z tego świata. Opowieść o dziewczynie, którą wszyscy tak po prostu kochają. I o ludziach, którzy kryją mroczne tajemnice. Opowieść o mieście, które przeraża. I o sporcie, który zmienia życie człowieka...

8 sierpnia 2015

[FILM] 10 lat, reż. J. Linden

Reżyseria: J. Linden • Premiera: 2011 • Produkcja: USA

10 lat

Kolejny film traktujący o wielkich niezałatwionych sprawach, niedomówieniach i niespełnionych pragnieniach, które wychodzą na jaw, gdy grupa znajomych ze szkolnej ławy spotka się na zjeździe absolwentów. Ktoś musi przyznać się do swoich uczuć i porażek, ktoś inny odczuwa potrzebę, by przeprosić, a ktoś jeszcze inny koniecznie pragnie zadbać o zachowanie pozorów. A kiedy alkohol i emocje dojdą do głosu, możemy być pewni, że obejrzymy dobry komediodramat.

6 sierpnia 2015

Kreatywne Rekomendacje #11

kreatywne rekomendacje

Jest sierpień, a w sierpniu nawet wieczory bywają nieznośnie gorące. Niestety, nie ochłodzę Wam tego czasu, ale z pewnością nieco go ubarwię i umilę. Zapraszam do dzisiejszego przeglądu najciekawszych linków, jakie zebrałam w ostatnim czasie.

4 sierpnia 2015

[KSIĄŻKA] Ostatnie słowo, Hanif Kureishi

Wydawnictwo: ZnakRok wydania: 2015 • Stron: 320

Ostatnie słowo

Harry dostaje zlecenie - spisać biografię intrygującego pisarza, Mamoona, słynącego z głośnych romansów i zdrad, ekscentrycznych zachowań i licznych skandali. Na jakiś czas przenosi się do jego posiadłości, gdzie powoli odkrywa siebie i próbuje manipulować otoczeniem dla własnych korzyści. Jako że jednak życie bywa przewrotne, on sam staje się pionkiem w czyjejś wysublimowanej grze, a wszystko to w wiejskiej scenerii i otoczeniu pięknych kobiet.