31 lipca 2015

[KSIĄŻKA] 365 Stories for Boys

Wydawnictwo: ParragonRok wydania: 2012 • Stron: 370

365 Stories for Boys

Zbiór trzystu sześćdziesięciu pięciu przygodowych bajek na każdy dzień roku. Podzielone na części historie znane i lubiane, osadzone w świecie bohaterów Disneya i Pixara. Według wydawcy - skierowane wyłącznie do chłopców.

29 lipca 2015

Najpiękniejsze miejsce na świecie, to... Manchester!


Najpiękniejsze, wymarzone i wyśnione miejsca do odwiedzenia, najczęściej kojarzą się z pięknymi plażami albo wysokimi górami, urokliwymi miasteczkami lub najwspanialszymi metropoliami. Moje najpiękniejsze miejsce na całej kuli ziemskiej powszechnie kojarzy się z przemysłem, ulewami i szarymi ulicami. Dlatego też ze wszystkich sił pragnę ten mój Manchester odczarować i pokazać wszystkim, że nawet te niepozorne, te mniej popularne i nieco mniej malownicze miejsca, mogą podbić serce, zachwycić i rozkochać w sobie człowieka. Bo jak głosi stara prawda piękno tkwi w oku patrzącego.

24 lipca 2015

[FILM] About Alex, reż. J. Zwick

Reżyseria: J. Zwick • Premiera: 2014 • Produkcja: USA

About Alex

Kiedy Alex podejmuje nieudaną próbę samobójczą, jego dawni przyjaciele postanawiają zebrać się razem, by wyciągnąć go z dołka i przy okazji nadrobić stracony czas. Spotkanie po latach okazuje się też dobrym pretekstem do wyjaśnienia dawnych spraw i spojrzenia z nowej perspektywy na własne problemy.

Top 10: najlepsze filmy pierwszej połowy 2015

top 10 kreatywa

Przed paroma dniami opowiadałam Wam o dziesięciu najlepszych książkach, jakie przeczytałam w pierwszej połowie 2015 roku. Obok tamtego rankingu, nie mogło zabraknąć kolejnego, skoro filmy są równie bliskie mojemu sercu, co książki.

Dlatego też dzisiaj zapraszam Was do zapoznania się z listą najlepszych filmów, jakie w tym roku obejrzałam.


22 lipca 2015

[KSIĄŻKA] Łapacz snów. Relaksująca kolorowanka dla dorosłych

Wydawnictwo: PascalRok wydania: 2015 • Stron: 104

Łapacz snów. Relaksująca kolorowanka dla dorosłych

Kolejna propozycja na rynku modnych ostatnio kolorowanek dla starszych. Tym razem stanowiąca nie tylko pole do popisu dla uzdolnionych plastycznie i tych, którzy potrzebują się twórczo wyżyć bądź zrelaksować, ale również dla tych, których fascynują piękne historie opowiedziane za pomocą symboli i mądrych cytatów.

21 lipca 2015

[KSIĄŻKA] Zosia z ulicy Kociej, Agnieszka Tyszka

Wydawnictwo: Nasza KsięgarniaRok wydania: 2012 • Stron: 224 

Zosia z ulicy Kociej

Perypetie rezolutnej dziewięciolatki, która wraz z rodzicami i młodszą siostrą przenosi się z centrum pod Warszawę i tam przeżywa swoje liczne przygody. Oczywiście nie jest w nich odosobniona, bo stale towarzyszy jej nietuzinkowa rodzina. Możecie być pewni, że czeka Was przy poznawaniu ich losów prawdziwy ubaw!

Sama zakupiłam wszystkie tomy tej serii dla mojej małej Zośki i cieszę się, że dzięki imiennemu skojarzeniu trafiły do naszych zbiorów tak interesujące książki.

20 lipca 2015

Top 10: najlepsze książki pierwszej połowy 2015

top 10 kreatywa

Kiedy mija połowa roku, nastaje dobry czas na snucie pierwszych podsumowań. Dlatego też postanowiłam zaprezentować Wam dziesięć najlepszych książek, jakie przeczytałam przez pierwszych sześć miesięcy roku 2015. Każda z tych książek jest naprawdę dobra i warta uwagi, dlatego też jeżeli w swoim rocznym podsumowaniu chcecie móc wymienić naprawdę znakomite tytuły, polecam zapoznanie się z książkami, które w ostatnim czasie oceniłam najwyżej. Szybki rzut oka na ten zbiór nastraja mnie bardzo optymistycznie, ponieważ mogę ze spokojem powiedzieć, że udało mi się przeczytać wiele naprawdę wartościowych książek, z których każdą do dziś mam głęboko w pamięci. Jestem też pewna, że to są właśnie te tytuły, które chciałabym mieć w swej biblioteczce na stałe. Bo do takich książek warto wracać.

Bardzo jestem ciekawa, czy macie podobne typy.

19 lipca 2015

Jak osłuchać się z językiem obcym?

Kącik Językowy Kreatywa

Rozumienie ze słuchu stanowi, obok mówienia, jedną z największych przeszkód podczas nauki języków obcych. O ile jeszcze audiobook czy wiadomości w zagranicznej telewizji okazują się całkiem łatwe do zrozumienia, o tyle problem pojawia się podczas oglądania filmu czy - tym bardziej - rozmowy z rodzimym użytkownikiem języka, kiedy błyskawiczne tempo nie pozwala na dokładne przyswojenie wypowiadanych słów. Żałować należy, że w polskich szkołach kładzie się nacisk na pisanie i czytanie oraz żmudne analizowanie tekstów, zamiast na umiejętności praktyczne, najbardziej przydatne w codziennym korzystaniu z języka - a więc na mówienie i słuchanie. Dlatego też zarówno uczniowie, jak i ci, którzy edukację mają dawno za sobą, powinni we własnym zakresie jak najczęściej i jak najintensywniej otaczać się obcą mową, by trenować umiejętność rozumienia słuchanej wypowiedzi. Ja w dzisiejszym tekście postaram się przybliżyć źródła, z których sama korzystam podczas nauki. Za przykład posłużą materiały do angielskiego, ale i w innych językach znajdziecie podobne źródła.

18 lipca 2015

[KSIĄŻKA] Obserwatorzy. Tajna historia panowania Elżbiety I, Stephen Alford

Wydawnictwo: AstraRok wydania: 2014 • Stron: 414

Obserwatorzy. Tajna historia panowania Elżbiety I

Kiedy w maju przeczytałam bardzo ciekawe opracowanie Kobiety, które zawładnęły Europą. Najpotężniejsze królowe, na tyle zafascynowałam się interesującym biogramem Elżbiety I Tudor, że zapragnęłam jej życiorys zgłębić jeszcze bardziej. W zbiorczym opracowaniu jej osobie poświęcono zaledwie kilkanaście, może kilkadziesiąt stron, zaś tutaj czekała mnie ponad czterystustronicowa lektura. Skuszona, sięgnęłam zatem po publikację Stephena Alforda, opowiadającą o intensywnych latach panowania ostatniej z Tudorów, na którą wciąż dybali szpiedzy i oszuści wszelkiej maści...

17 lipca 2015

[KSIĄŻKA] Dekorator, Boris Akunin

Wydawnictwo: Świat KsiążkiRok wydania: 2015 • Stron: 192

Dekorator

Jack the Ripper w nowym otoczeniu. Po ucieczce z Anglii, zasadza się na rosyjskie prostytutki i żebraczki, straszące na ulicach Moskwy. Czy tym razem zostanie ujęty? A może znów zaśmieje się społeczeństwu i władzy w twarz? Jedno jest pewne - będzie ciekawie i mocno ekscytująco.

15 lipca 2015

Kreatywne Rekomendacje #10

kreatywne rekomendacje

Połowa lipca za nami, na szczęście żar przestał lać się z nieba, choć dalej jedyną sensowną porą dnia jest wieczór. A żeby ten wieczór Wam jeszcze bardziej umilić, proponuję przejrzenie przygotowanych przeze mnie świeżutkich rekomendacji. Bawcie się dobrze!

14 lipca 2015

[FILM] Wiek Adaline, reż. L.T. Krieger

Reżyseria: L.T. Krieger • Premiera: 2015 • Produkcja: USA

Wiek Adaline

Bajkowa opowieść o młodej kobiecie, która na skutek splotu dziwnych zdarzeń przestaje się starzeć. Z biegiem lat zaczyna to sprawiać kłopoty zarówno jej, jak i jej bliskim, dlatego też postanawia ona zniknąć i co jakiś czas zmieniać swoją tożsamość. Tak jej historia dociera aż do czasów współczesnych, kiedy to pragnienie porzucenia ciągłego uciekania staje się coraz większą pokusą...


Poradnik: Jak wybrać lektora do nauki języka przez Skype?

Kącik Językowy Kreatywa

Kochani, dzisiaj w Kąciku Językowym porozmawiamy o tym, co w ostatnim czasie staje się jedną z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych metod naturalnego przyswajania języka obcego bez wychodzenia z domu - mianowicie o nauce poprzez komunikator Skype. Z pewnością poniższe porady przydadzą się wszystkim, którzy chcieliby spróbować tej metody. A może "starzy wyjadacze" będą mieli w tej kwestii coś do dodania? Zapraszam do lektury!

13 lipca 2015

[FILM] Serena, reż. S. Bier

Reżyseria: S. Bier • Premiera: 2014 • Produkcja: Czechy, USA

Serena

Osadzona w latach trzydziestych, nakręcona z niemałym rozmachem ekranizacja powieści Rona Rasha o tym samym tytule (recenzja). Opowieść o niesamowitej kobiecie i jej mężu, o środowisku w jakim żyją i o niszczycielskiej mocy, jaką może nieść miłość.

10 lipca 2015

[GRA] SłowoStworki


Planszówkowa wersja gry w państwa-miasta - wspaniała propozycja dla imprezowiczów, uczniów, dzieciaków i ich rodziców. Pomysłowa, ładnie wykonana i ujmująca w swej prostocie propozycja dla wszystkich miłośników gier słowno-edukacyjnych i słowno-rozrywkowych.

9 lipca 2015

[FILM] Malèna, reż. G. Tornatore

Reżyseria: G. Tornatore • Premiera: 2000 • Produkcja: Włochy

Malèna

Słoneczna Sycylia czasów wojny. Młody chłopak zakochuje się w zmysłowej Malènie, bohaterce miejscowych plotek. Sens jego życiu nadaje śledzenie kobiety i snucie fantazji. Z czasem również pomoc tej, którą wyklina całe społeczeństwo. Bo zbyt piękna, więc na pewno dziwka.

[KSIĄŻKA] Trening kreatywności, Agnieszka Biela

Wydawnictwo: Samo Sedno :: EdgardRok wydania: 2015 • Stron: 256

Trening kreatywności. Jak pobudzić twórcze myślenie

Książka pod hasłem: "jak stać się bardziej twórczym - łącz, przekształcaj, odkrywaj i twórz", autorstwa trenerki umiejętności i psycholog - Agnieszki Beli, odpowiedzialnej m.in. za warsztaty rozwojowe dla szkół, przedszkoli i organizacji pozarządowych.

Rozbudowany poradnik pełen ćwiczeń, wskazówek i interesujących zadań do wykonania oraz faktów na temat bycia twórczym i kreatywnym.


7 lipca 2015

Kapitan Nauka: Karty obrazkowe. Ortografia

Wydawnictwo: EdgardRok wydania: 2015

Karty obrazkowe. Ortografia

Nowość na rynku materiałów do nauki języka polskiego - Ortografia z muchą i pietruchą oraz Ortografia z mrówką i borówką, ucząca prawidłowej pisowni problematycznych słówek oraz zasad ortograficznych.

Zestawy skierowane do uczniów klas 1-3 oraz ich nauczycieli i opiekunów.


6 lipca 2015

[KSIĄŻKA] Zeszyt do bazgrania, Claire Faÿ

Wydawnictwo: ZnakRok wydania: 2015 • Stron: 48

Zeszyt do bazgrania dla tych, którzy nudzą się w pracy

Kolejna propozycja z grona modnych ostatnio książek kreatywnych dla dorosłych. Tym razem wydawnictwo Znak oferuje 48 stron różnorodnych zadań dla tych, którzy nudzą się w robocie i zamiast rysować kolejne esy-floresy na dokumentach, wolą ciekawiej spożytkować czas na nudę.

Top 10: najciekawsze premiery wakacji

top 10 kreatywa

Wakacje przywitały nas żarem lejącym się z nieba, a ja z tej okazji przygotowałam kolejny post z cyklu Zapowiedzi prezentujący ranking najciekawszych propozycji wydawniczych lipca i sierpnia.

Zapraszam do przeglądania!

4 lipca 2015

Kreatywne Rekomendacje #9

kreatywne rekomendacje

Mamy boleśnie upalny weekend, a jedynym sposobem na odwrócenie Waszej uwagi od roztapiania się jak masło, będą dzisiejsze rekomendacje. Jak zwykle - będzie co czytać, będzie co oglądać, będzie o czym dyskutować.

Zapraszam!

3 lipca 2015

[KSIĄŻKA] Piekę, bo lubię

Wydawnictwo: BuchmannRok wydania: 2015 • Stron: 65

Piekę, bo lubię

Jeden z trzech tomów serii "bo lubię" - obok książek dotyczących gotowania i grillowania - zawierający przepisy na ciasteczka i muffinki, ciasta i tarty oraz chleb i bułeczki.

Ilustracje: Christiane Weismüller
Zdjęcia: Oliver Bracht
Przepisy: Torsten Hülsmann

Kapitan Nauka: Karty obrazkowe. Angielski dla malucha

Wydawnictwo: EdgardRok wydania: 2015

Karty obrazkowe. Angielski dla malucha

Seria kartonowych fiszek obrazkowych dla dzieci powyżej dwóch lat, pozwalająca w naturalny i przyjemny sposób zapoznawać maluchy z podstawowym słownictwem angielskim. Dostępne są trzy obszary tematyczne: owoce i warzywa, zwierzęta oraz pierwsze słowa.

Seria powstała w oparciu o metodę Glenna Domana, znaną jaka metoda globalnego czytania, która zakłada przyswajanie słownictwa w sposób naturalny. Możecie o niej przeczytać np. w książce Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?

2 lipca 2015

[KSIĄŻKA] Dziewczyna z porcelany, Agnieszka Olejnik

Wydawnictwo: Czwarta StronaRok wydania: 2015 • Stron: 321

Dziewczyna z porcelany

Opowieść o relacji młodego chłopaka i starszej od niego sąsiadki. Pełna zawiłości, rodzinnych tajemnic, wzajemnego wyniszczania i niedomówień. Trochę o miłości, trochę o dojrzewaniu, trochę o życiu.

1 lipca 2015

[KSIĄŻKA] Akademia Inteligentnego Malucha: IQ+CQ+EQ

Wydawnictwo: KlettRok wydania: 2015

Akademia Inteligentnego Malucha

Seria książek wspierających rozwój trzech rodzajów inteligencji: emocjonalnej, logicznej oraz kreatywnej, skierowanych do 3 i 4-latków. Wyjątkowe wydania mające zapewnić rodzicom wsparcie w rozbudzaniu wyobraźni i ciekawości świata u dzieci oraz rozwijaniu ich inteligencji poprzez zabawę i rozmowę.