26 października 2015

[KSIĄŻKA] Pani mi mówi niemożliwe... Najpiękniejsze wiersze i piosenki, Marek Grechuta

Wydawnictwo: Prószyński i S-kaRok wydania: 2015 • Stron: 240

Pani mi mówi niemożliwe... Najpiękniejsze wiersze i piosenki

Marka Grechutę pokochałam jeszcze w dzieciństwie. Trochę na skutek naśladownictwa, trochę na skutek ciągłej ekspozycji na jego muzykę. Moi rodzice i ich przyjaciele zasłuchiwali się w utwory Grechuty regularnie, a przez to i do mojego serca po jakimś czasie on przemówił. Minęło od tamtych chwil kilkanaście lat, a ja wciąż darzę twórczość pana Marka wielką miłością, dlatego na widok zbioru Pani mi mówi niemożliwe... zareagowałam łzami wzruszenia. Naprawdę!

Struktura książki

 • Wiersze i piosenki rozdzielono na rozdziały o następujących tytułach: Będziesz się uśmiechać, Śpiewające obrazy (cykl utworów inspirowanych dziełami malarskimi), Sztandary (efekt inspiracji twórczością Władysława Hasiora), Na serca dnie, Wiersze o sporcie, Krajobraz pełen nadziei, Teksty rozproszone.
 • Na końcu tytuły wszystkich utworów zostały ułożone w porządku alfabetycznym oraz w kolejności, w jakiej pojawiają się w książce.
 • Jak zapewnia wydawca - jest to najobszerniejszy zbiór dzieł Marka Grechuty, oparty na zbiorach wcześniej już drukowanych oraz tekstach, które się w nich nie pojawiały.


Przypomnienie sobie ukochanych wierszy i piosenek Marka Grechuty było dla mnie wspaniałą przygodą. Wielu z tekstów zawartych w Pani mi mówi niemożliwe nie znałam i bardzo się cieszę, że dzięki publikacji Prószyńskiego mogłam odkryć uwielbianego twórcę na nowo. Do tego samo piękne wydanie cieszy oko i stanowi prawdziwą ozdobę biblioteczki. To jedna z tych sztandarowych pozycji, jakie powinno się w swoich zbiorach posiadać.

Moja ocena: brak
Książka przeczytana w ramach wyzwań: 'Polacy nie gęsi' oraz 'Grunt to okładka'.

8 komentarzy

 1. Grechuta był artystą jedynym, w swoim rodzaju, szkoda że teraz takich nam brak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, Grechuta to postać wyjątkowa, niepodrabialna. Dziś środowisko artystów zdecydowanie jest już inne...

   Usuń
 2. Wydaje się to idealny pomysł na prezent dla miłośników Grechuty i nie tylko. Ta okładka i wydanie. Wygląda ślicznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, zbliżają się święta, warto pomyśleć o takim prezencie :)

   Usuń
 3. Marek Grechuta to nieoceniony artysta, nie do podrobienia. Bardzo cenię jego twórczość, dlatego z przyjemnością poznam powyższy zbiorek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam gorąco, mam nadzieję, że Tobie również da taką radość :)

   Usuń
 4. Ależ Ci zazdroszczę!!! Uwielbiam Grechutę!!

  OdpowiedzUsuń