3 października 2015

[KONKURS] Wygraj głośną książkę "Dzieci dyktatorów"

JAK KOCHAĆ OJCA ZBRODNIARZA? MAŁE BESTIE CZY BEZWOLNE OFIARY? HISTORII DZIECI DYKTATORÓW NIE PRZECZYTASZ W ŻADNEJ INNEJ KSIĄŻCE!


Tylko mały Kola, nieślubny syn Łukaszenki, może zagrać w piłkę z papieżem, a potem siedzieć obok Putina na oficjalnym spotkaniu.

Syn Stalina ginie w nazistowskim obozie, mimo że ojciec mógł go uratować. Jego siostra Swietłana jest tak „zachwycona” swoją ojczyzną, że po śmierci ojca ucieka na Zachód.

Kim Dzong Un godnie zastępuje swego tatusia, stając się najkrwawszym dyktatorem XXI wieku.

Różne nianie, kolor skóry i ściany pokoju dziecięcego. Mianownik ten sam – ojciec despota. Czy można mieć normalne dzieciństwo w rodzinie, w której ojciec może posłać matkę na śmierć?

Niektóre dzieci zmuszono, by poświęciły swoją niewinność. Reżim widział w nich kontynuatorów rządzącej dynastii. Inne, dla odmiany, traktowano nie lepiej niż resztę społeczeństwa. Musiały stać w blasku fleszy w służbie propagandy lub ukrywać się przed wzrokiem nieprzystępnego ojca.
Część z nich przyznaje się do dziedzictwa swoich ojców. Dla innych ten ciężar jest nie do udźwignięcia.

Dzieci Stalina, Łukaszenki, Mussoliniego, Castro, Pinocheta, Kim Dzong Ila, Mao Zedonga, Mubaraka, Husajna, Al-Asada, Kadafiego i innych opowiadają nam swoją historię. Pora ją odkryć. I zrozumieć.

KONKURS

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Znak Horyzont, macie szansę wygrać trzy egzemplarze Dzieci dyktatorów!

Zadanie konkursowe:
bohaterowie książki mają za sobą pełne blasków i cieni dzieciństwa - ktoś grał w piłkę z papieżem, ktoś inny siedział przy stole z głowami największych państw świata. Opowiedz w kilku zdaniach, jakie Ty masz najbardziej niezwykłe wspomnienie związane ze swoimi rodzicami. Trzy najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone egzemplarzami książki.
Zgłoszenia do: 09 października 2015, godz. 18:00.
Pełne zgłoszenie (w komentarzu): imię/nick (dla osób anonimowych), odpowiedź na zadanie konkursowe, adres e-mail. Tylko pełne zgłoszenia będą brane pod uwagę!
Procedura: w ciągu trzech dni od zakończenia konkursu pojawi się na blogu wpis pokonkursowy, w którym zostaną wskazani trzej zwycięzcy. Po ogłoszeniu wyników laureaci otrzymają wiadomości e-mail z prośbą o przesłanie danych adresowych. W przypadku braku odpowiedzi, po trzech dniach wybrany zostanie kolejny laureat/laureaci.

Regulamin ogólny konkursów na blogu Kreatywa

Powodzenia!