7 września 2015

[SERIAL] The Messengers/Posłańcy, sezon I


The Messengers

Na amerykańskiej pustyni dochodzi do niezwykłego zdarzenia. Meteoryt uderza w ziemię, a skutkiem tego jest śmierć grupy nieznanych sobie osób, z których każda odżywa i zyskuje nadprzyrodzony dar - niesamowitą siłę, moc uleczania czy zdolność jasnowidzenia. Kiedy ich drogi stykają się, spływa na nich szokująca wiadomość - świat czeka zagłada, a oni, jako Aniołowie Apokalipsy muszą jej zapobiec, stając do walki z Jeźdźcami Apokalipsy. Gdzieś wokół kręci się też sam Diabeł, który czerpie niebywałą satysfakcję z rujnowania planów wszystkich dookoła...

Co poszło nie tak?

 • Wielu zdarzeniom brakuje logicznego wytłumaczenia. Rozumiem, science fiction i te sprawy, ale nie do końca przekonały mnie podsunięte w scenariuszu rozwiązania.
 • Aktorsko nie jest najlepiej. Większość obsady zachowuje się na ekranie dość nienaturalnie - i stwierdzam to mimo ogromnej sympatii, jaką nabrałam do całej ekipy.
 • Trochę Posłańcom brakuje tego "czegoś". Niby z niecierpliwością wyczekiwałam każdego kolejnego odcinka, ale nie da się poczuć tutaj jakiegoś wyjątkowego klimatu, który przyciągałby i zapierał dech.

Zbiór zalet

 • Nakręcono tylko jeden sezon serialu, z uwagi na niskie statystyki oglądalności. Uważam, że dobrze się stało, bo historia znalazła swoje logiczne zakończenie i choć pozostał pewien niedosyt, wolę kiedy produkcje kończą się na przyzwoitym poziomie, niż jak są ciągnięte na siłę przez wiele sezonów.
 • Shantel Vansanten jako odtwórczyni jednej z głównym ról. Zakochałam się w niej podczas oglądania One Tree Hill i tutaj tylko ta miłość się pogłębiła. Jest naturalna, prawdziwa, bardzo przekonująca. To prawdziwa perełka w obsadzie The Messengers.
 • Ciekawy pomysł na fabułę. Nie jestem osobą wierzącą, więc tym bardziej zaskakuje mnie, że dałam się przekonać serialowi z mnóstwem odniesień do Boga i Biblii. Oprócz tego każdy z bohaterów wniósł do historii swoją odrębną opowieść, zdecydowanie zasługującą na uwagę.
 • Dobra strona techniczna - efekty specjalne, zdjęcia, muzyka. Bardzo przyjemnie się Posłańców ogląda.

Podsumowując

The Messengers to przyzwoity serial, który kryje w sobie sporo niewykorzystanego potencjału. Jest dobry, na jeden raz, bez stawiania mu większych wymagań. Ot, ciekawa odskocznia od mnóstwa innych seriali pełnych identycznych motywów i bohaterów.

Moja ocena: 7/10

10 komentarzy

 1. Szkoda, ze jest tylko jeden sezon, ale masz rację - czasami lepiej zakończyć coś szybciej :) będę pamiętała o nim, jak uporam się z Mentalistą :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie miłego oglądania :-)

   Usuń
 2. Oglądałam, gdyż lubię takie klimaty :) Zgadzam się z Twoją opinią :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się bardzo ciekawie, z tymi jeźdźcami apokalipsy i samą apokalipsą to mi się skojarzyło z serialem "Supernatural".
  Mówisz, że kilka wątków jest nielogicznych, hm... niedobrze, bo to musi naprawdę razić, gdy się ogląda. Jednak może kiedyś obejrzę ten serial, choćby z czystej ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 4. szukam nowego serialu, ale temu chyba podziękuję, z uwagi na wady które wymieniłas. za wiele tytułów wychodzi, żeby poświęcać czas tym średnim :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawił mnie ten serial i mimo mankamentów chyba dam się namówić, chociaż wolę produkcje, które mają więcej niż jeden sezon. Przeciąganie na siłę jest złe, ale po jednym sezonie zazwyczaj czuję niedosyt :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dawno już nie oglądałam seriali :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeden sezon i w miarę ciekawy... wciągam na listę, bo nie mogę sobie niczego znaleźć po "Mentaliście", a moje "Supernatural" jeszcze na wakacjach :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Hmm przekonałaś mnie, obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń