31 lipca 2015

[KSIĄŻKA] 365 Stories for Boys

Wydawnictwo: ParragonRok wydania: 2012 • Stron: 370

365 Stories for Boys

Zbiór trzystu sześćdziesięciu pięciu przygodowych bajek na każdy dzień roku. Podzielone na części historie znane i lubiane, osadzone w świecie bohaterów Disneya i Pixara. Według wydawcy - skierowane wyłącznie do chłopców.

Co poszło nie tak?

 • Oczywiście bardzo przeszkadza mi zawężenie grupy odbiorców. Zakładanie, że fajnymi przygodowymi historiami interesują się wyłącznie chłopcy uważam za naprawdę krzywdzące. Różowe księżniczki i brokatowe kucyki nie muszą być jedynym, co lubią dziewczynki.
 • Poszczególne bajki są podzielone na krótkie fragmenty i wymieszane wraz z innymi. Dlatego też zakończenie historii rozpoczętej w połowie maja możemy poznać dopiero w grudniu. Nie wiem, czy każdy dzieciak będzie w stanie spamiętać wszystkie te opowieści, zanim rozwiną się one i dobiegną końca.


Zbiór zalet

 • Książka jest pięknie wydana - gruba oprawa, dobrej jakości papier, mnóstwo kolorów i zachwycających obrazków - oko nacieszą tutaj nie tylko dzieciaki, ale również dorośli.
 • Trudno zliczyć bajki, jakie przewijają się w tej książce. Znajdują się tu same hity zarówno ostatnich lat, jak i dalekiej przeszłości: 101 dalmatyńczyków, Alladyn, Złota Rączka, Klub Przyjaciół Myszki Miki, Potwory i spółka, Iniemamocni, Toy Story, Wall-E, Herkules, Dumbo, Gdzie jest Nemo?, Król Lew, Lilo i Stitch, Zakochany kundel, Piotruś Pan, Auta, Bambi, Ratatuj, Atlantyda. Zaginiony ląd, Kubuś Puchatek, Księga Dżungli, Pinokio, Mali Eintsteini, Dawno temu w trawie, Bernard i Bianka, Myszka Miki, Nowe szaty króla, Wielki mysi detektyw, Dzwonnik z Notre Dame, Robin Hood, Lis i Pies, Odlot, Kurczak Mały, Miecz w kamieniu, Aryskotraci oraz Oliver i spółka. Aż się łezka kręci na przypomnienie niektórych z nich, prawda?
 • Na każdy dzień roku przewidziana jest jedna strona książki. Jak dla mnie - trochę za mało, ale myślę, że dla dzieciaków jest to forma odpowiednia - w sam raz na dwie-trzy minuty z książką przed snem.
 • Bajki napisane są prosto i zrozumiale, więc będą odpowiednie do oswajania maluchów z językiem, a także do samodzielnej pracy z angielskim - idealne na początek przygody z czytaniem w języku obcym.

Podsumowując

365 Stories for Boys to idealna propozycja dla miłośników filmów Disneya i studia Pixar. Doskonale znane historie przedstawione w atrakcyjnej formie książkowej, dobre do przyswajania każdego kolejnego dnia roku. Wspaniałe zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Wbrew pozorom - obu płci.

Moja ocena: 9/10
Książka przeczytana w ramach wyzwań: 'Czytam w oryginale', 'Grunt to okładka' oraz 'Bibliotecznego'.

2 komentarze

 1. Rewelacja - muszę mieć tę książeczkę. Moje chłopaki na pewno będą zachwycone :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Koniecznie, jest świetna! Ja kupiłamw TK MAXXX :)

   Usuń