2 kwietnia 2015

200 tajemnic naturalnej zdrowej kuchni, Judith Rodriguez

200 tajemnic naturalnej zdrowej kuchni, Judith Rodriguez
Oryginał: 200 Surefire Ways to Eat Well and Feel Better
Wydawnictwo: Buchmann
Rok wydania: 2015
Stron: 144
Gatunek: poradnik kulinarny
Bardzo lubię publikacje związane z kulinariami, promujące zdrowy styl życia i racjonalne żywienie. Sama w swojej kuchni staram się gotować zdrowo, jak również nie waham się eksperymentować i działać na wyczucie, zamiast kierować się spisanymi przez innych recepturami. Bywa jednak, że gubię się niekiedy i potrzebuję nagłej inspiracji. Książka dr Judith Rodriguez dla takich kulinarnych luzaków jak ja jest propozycją idealną. To wspaniałe kompendium wiedzy wyłożonej w klarowny i rzeczowy sposób. Dzięki takim książkom nie ma szans, by nie mieć pomysłu, co postawić na stole w jadalni. Zasłanianie się brakiem fachowej wiedzy również nie będzie już możliwe.

Bo tu cała niezbędna w kuchni wiedza jest skondensowana i podana w przystępnej formie. Warto przeczytać!


W książce znajduje się pięć działów głównych:
 • W domu - podpowiedzi dotyczące sposobów przygotowania posiłków (w zależności od tego, czy jest się singlem, czy do wykarmienia pozostaje więcej osób), a także drobnej aktywności fizycznej.
 • Zakupy - jak kupować, gdzie kupować, czym zamieniać popularne produkty, jakie przekąski wybierać i jak nie dać się złapać na pułapki zastawiane przez producentów.
 • Restauracje i przyjęcia - jak się zdrowo żywić poza domem i jak przygotowywać przyjęcia.
 • Diety i schematy żywieniowe - przedstawienie kilku najpopularniejszych diet (np. wegańskiej, RAW, oczyszczającej).
 • Dbaj o zdrowie - co jeść przy walce z różnymi chorobami (cukrzycą czy nadciśnieniem).

Publikacja Rodriguez skomponowana jest jak magazyn. Wypełniają ją kolorowe tabele, zdjęcia, schematy i teksty skomponowane na zasadzie króciutkich artykułów. Tego typu forma sprawia, że wiedza podana jest w jasny, czytelny i rzeczowy sposób, a każda informacja na interesujący czytelnika temat może zostać błyskawicznie odnaleziona. Oczywiście, to też sprawia, że wyłożone przez autorkę fakty są przedstawione w formie dość krótkiej, a przez to być może niekompletnej, ale tyle wiadomości w moim mniemaniu w zupełności wystarcza. Każdy z poruszanych tematów jest ujęty na tyle szeroko, by odbiorca nie czuł się przytłoczony suchymi faktami i otrzymywał wyłącznie potrzebną wiedzę w skondensowanej formie.

200 tajemnic naturalnej zdrowej kuchni to dobra, ciekawa książka. Jedna z tych, którą warto mieć zawsze pod ręką.

Moja ocena: brak

3 komentarze

 1. Jestem zaintrygowana. Zaraz przejrzę google, żeby dowiedzieć się czegoś więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oooo w sumie to coś dla mnie :D

  OdpowiedzUsuń