5 marca 2015

Ucz się i pomagaj w walce z głodem - freerice.com

Kącik Językowy Kreatywa

Dziś w Kąciku Językowym pragnę przedstawić ideę wyjątkową i zasługującą na Wasze szczególne zainteresowanie. Łączy ona elementy zabawy, gry, nauki i pomocy potrzebującym.To wspaniały mix, który pozwoli każdemu w łatwy i szybki sposób nie tylko poszerzyć wiedzę z różnych dziedzin, ale także dołożyć swoją cegiełkę do walki z głodem na świecie.

Zapraszam Was do poznania freerice.com.

Idea jest piękna w swojej prostocie. Zakładamy konto, wybieramy jedną z dziedzin, z której wiedzę chcemy pogłębiać i przystępujemy do quizu. Każda prawidłowa odpowiedź jest gwarancją tego, że 10 ziarenek ryżu trafi do agencji humanitarnej World Food Programme, w celu wspomagania walki z głodem. Im więcej prawidłowych odpowiedzi, tym większe będzie wsparcie sponsorów. Czy to nie fantastyczne?

Dziedziny, z jakich przygotowane są quizy to: angielski (gramatyka lub słownictwo), nauki humanistyczne (np. literatura), matematyka, chemia, geografia czy języki obce (niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, łacina) - każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Efekty naszych działań widoczne są od razu. Każda prawidłowa odpowiedź sprawia, że wirtualna miseczka ryżu powoli się zapełnia:


Aby czerpać dodatkową radość z zabawy, można dołączyć do jednej z wielu otwartych grup, w których użytkownicy łączą się, by zbierać ryż razem. Znajdziecie tam grupy łączące fanów seriali i klubów piłkarskich, mieszkańców konkretnych miast i państw, uczniów znanych szkół czy po prostu zwolenników jakichś idei. Wybór jest naprawdę przeogromny, a dzięki rankingom grup i poszczególnych ich członków, łatwiej o dodatkową porcję mobilizacji.


Czy pomaganie kiedykolwiek było łatwiejsze? Zapraszam do wspólnej nauki i pomocy. Mój profil znajdziecie tutaj.

2 komentarze:

  1. Nigdy wcześniej nie słyszałam/czytałam o tej stronie. Bynajmniej nie przypominam sobie. Ale bardzo mi się podoba jej idea. Nie dość, że to świetna zabawa połączona z pogłębianiem swojej wiedzy, to jeszcze przy okazji można dołożyć swoją cegiełkę do walki z głodem na świecie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie tak :-) Dlatego gorąco zachęcam do wspierania tej idei!

      Usuń