1 stycznia 2015

6 najgorszych i 16 najlepszych filmów obejrzanych w 2014 roku

Wczoraj podzieliłam się z Wami swoim rankingiem najlepszych i najgorszych książek 2014 roku, zatem dziś nadszedł czas, by podsumować dokonania filmowe. Wyodrębniłam sześć fatalnych i szesnaście wybitnych oraz bardzo dobrych tytułów spośród wszystkich, jakie obejrzałam przez ostatnie dwanaście miesięcy. Ciekawa jestem, które z poniższych tytułów znalazłyby się w Waszych prywatnych rankingach. Czekam na Wasze opinie!

Najgorsze filmy 2014 roku
Najlepsze filmy 2014 rokuRecenzje wszystkich tych filmów znajdziecie w dziale obejrzane.

Znacie przedstawione filmy?
Znalazłyby się także w Waszych podsumowaniach?
Przedstawcie swoje 'naj' tytuły!

PS. Renifer Niko ratuje brata według oceny uplasował się bardzo nisko, ale w gruncie rzeczy to bardzo sympatyczny film :)

17 komentarzy

 1. Znam dwa z tych filmów - W pierścieniu ognia i Czas na miłość, ale ja zamieniłabym je w rankingach bo o ile pierwszy mi się podobał to drugi mnie nie zachwycił ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha, no proszę! :) Uwielbiam właśnie takie zderzenia opinii. Ja jestem wielką fanką 'Igrzysk', ale akurat ta część ekranizacji zdecydowanie do mnie nie przemówiła...

   Usuń
 2. Wiele filmów z tego oglądałam. Najwspanialszym ever jest na 100% "Buntownik z wyboru". Kocham ten film!

  OdpowiedzUsuń
 3. Potwory i spółka Ci się nie podobały? :P W Pierścieniu ognia nie było takie złe, choć w najlepszych filmach też bym go nie umieściła. Austenland darowałam sobie po pierwszych dwudziestu minutach i chyba słusznie. Fantastyczny Pan Lis - bardzo dobry Buntownik z wybory - świetny, też oglądałam w tym roku, Jak wytresować smoka 2 - pierwsza część bardziej mi się podobała, ale ta też była niezła, Zacznijmy od nowa, Ona, Czas na miłość - będą też na mojej liście. Charlie i Merida byli na liście najlepszych 2013 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 'Potworów' podchodziłam kilka razy i naprawdę nie rozumiem fenomenu tego filmu - dla mnie jest wybitnie słaby ;)

   Usuń
  2. Z Twoich najlepszych nie widziałam jeszcze "Broken", reszta również mi się podobała, zwłaszcza - "Fantastyczny Pan Lis". Z najgorszych wyrzuciłabym "Potwory", mnie się bardzo ta animacja podobała :) Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Zwłaszcza, że u Ciebie takie wielkie życiowe zmiany! :)

   Usuń
  3. Mnie też zdziwiła pozycja ,,Potworów i spółki" w tym rankingu. Uwielbiam ten film! Podobnie jak ,,Meridę Waleczną" - bardzo mi się podoba to, w jaki sposób twórcy tego obrazu przedstawili trudne relacje łączące matki i córki. Od lat niewiele się zmieniło :)

   Usuń
 4. Z częścią opinii się zgadzam, a z częścią nie. ale to zawsze kwestia gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem w szoku: Człowiek ze stali, Potwory i spółka i Igrzyska śmierci w najgorszych filmach roku? O_o Na mojej liście są gdzieś w czołówce :] Ale rozumiem, że każdy lubi coś innego :) pozdrawiam!
  Co do listy z najlepszymi filmami to nie mam zastrzeżeń :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, ja naprawdę lubię 'Igrzyska' i filmy animowane, seria filmów z 'Batmanem' też mnie zachwyciła [podobnie wszelkie 'Supermeny', 'Spidermeny' itd.], jednak akurat te konkretne trzy tytuły wypadły w moich oczach bardzo źle. A spodziewałam się po nich naprawdę wiele.

   Usuń
 6. Fantastyczny pan Lis i Control należą do moich ulubionych :) Bez żadnych wątpliwości 10/10. "Autor widmo" również jest rewelacyjny. Muszę nadrobić "Czas na miłość"! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam żadnego z oglądania, ale ze słyszenia to wszystkie. Nie przedstawię takiego rankingu bo w 2014r oglądałam bardzo mało filmów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale jak to "Potwory i S-ka" takie złe? No eej... Uwielbiam te potwory <3

  OdpowiedzUsuń
 9. Broken jest świetnym filmem, takim zgrabnie odbiegającym od typowych filmów. Chętnie obejrzałabym Zacznijmy od nowa, chociaż filmy z Keirą traktuję z dystansem.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja oglądałam ,,Potwory i spółka" i byłam zachwycona.. byłam jednak wtedy nastolatką, bo pamiętam, że widziałam te bajkę z jakieś 10 lat temu.. Ciekawe jak odebrałabym ten film teraz:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pewnie jak większość komentujących nie zgodzę się z "Igrzyskami", ale to moja subiektywna opinia :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Niestety Oz Potężny także nie spełnił moich oczekiwań. Do Pierścienia ognia nawet nie podchodzę, gdyż książka skutecznie mnie zniechęciła. Za to Meriwa waleczna -rewelacja.

  OdpowiedzUsuń