2 września 2012

Trenuj swój umysł, Terry Horne, Simon Wootton


Trenuj swój umysł, Terry Horne, Simon Wootton
Oryginał: Train Your Brain
Wydawnictwo: Edgard
Rok wydania: 2010
Stron: 342
Gatunek: poradnik
Należę do grona tych ludzi, którzy najbardziej kochają w sobie... swój mózg. Uwielbiam jego niesamowite możliwości i to, jak fantastycznie można go rozwijać, jeżeli tylko się do tego przyłoży. Przekonałam się o tym w czasach liceum, kiedy dzięki rozwiązywaniu łamigłówek i testów, udało mi się w kilka miesięcy zwiększyć IQ ze 136 na 142 punkty. Choć przyznać muszę, że sama owych testów za obiektywne nie uważam, z czym zgadzają się również autorzy przedstawianej książki...
Autorzy poradnika zabierają czytelników w fascynującą podróż w głąb ludzkiego mózgu. Udowadniają, że sprawność intelektualna zależy w znacznej mierze od naszego stylu życia - a nie tylko od genów. Zaprezentowane w książce specjalne zestawy ćwiczeń i porady zapewniają skuteczny trening mózgu, IQ i pamięci.

Źródło: samosedno.com.pl

Publikacja składa się z trzech głównych części - w domu, w pracy, w czasie wolnym, z których każda zawiera porady i ciekawostki, testy osobowości oraz testy na inteligencję, łamigłówki i całe mnóstwo bardzo istotnych wiadomości teoretycznych. Poszczególne rozdziały są ze sobą ściśle powiązane, a więc - co autorzy opatrują stosownym odnośnikiem - np. ćwiczenie zaprezentowane w dziale domowym znajdzie również zastosowanie w pracy itd.

Niektórych może przerazić liczba teorii naukowych, które przywołują Wootton i Horne, ale tak naprawdę bez tej specjalistycznej nadbudowy czytelnik nie miałby pojęcia, jakie procesy zachodzą w jego mózgu, jakie jest wytłumaczenie jego działań i jak istotne dla sprawności mózgu jest utrzymanie zdrowego, ekologicznego i ekonomicznego stylu życia.

Poradnik duetu Horne&Wootton uczy, jak maksymalnie wykorzystywać potencjał mózgu. Obala mity, którymi karmią nas media. Przedstawia programy treningowe i testy pozwalające rozwijać umysł, kreatywność, koncentrację i pamięć. Przytacza ćwiczenia ułatwiające dobry sen i relaks, czy skupienie i bardziej wydajną pracę.

Za najważniejszą część każdego rozdziału uważam to, co kocham najbardziej, a więc zagadki logiczne, łamigłówki, testy na różne rodzaje inteligencji, układanki, gry słowne itd. Dzięki tej książce na nowo pokochałam sudoku!

Poradnik Trenuj swój umysł nie ma ściśle określonej grupy odbiorczej - skorzystają z niego przede wszystkim uczniowie i studenci, ale również osoby pracujące umysłowo i ci, którzy obawiają się, że z wiekiem ich pamięć słabnie, a inteligencja maleje. Przejrzysta forma podręcznika ułatwia przyswajanie wiadomości i sprawia, że umysł trenuje się z nim wyjątkowo przyjemnie i ciekawie...

Zachęcam, obudźcie w sobie potencjał!

Moja ocena: brak
Za książkę dziękuję wydawnictwu Edgard - wydawcy serii Samo Sedno.


Samo Sedno to seria nowoczesnych, praktycznych i podręcznych poradników, które trafiają w samo sedno. W serii znajdują się tytuły o tematyce m.in. biznesowej, parentingowej, psychologicznej czy dotyczącej zdrowego stylu życia i rozwoju osobistego.

literatura amerykańska | recenzja | Terry Horne | Simon Wootton | literatura | recenzje książek

10 komentarzy

 1. nie przepadam za tego typu książkami ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Z jednej strony nie lubię poradników, ale z drugiej ten wydaje mi się ciekawy. Może uda mi się go gdzieś dorwać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z chęcią przeczytam! Mózg jest fascynujący w swojej złożoności, a że bardzo spodobało mi się kilka książek o metodyce uczenia się ogółem (Jarosław Rudniański zdecydowanie wygrywa w tej konkurencji) i ta pozycja wydaje się być z podobnej gliny ulepiona. A takie zauważalne efekty to już wcale świetna sprawa! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie lubię nie to typu książek, ale tez nie wykluczam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Posiadam i też sobię chwalę:) Mózg tzreba ćwiczyć wszędzie, gdzie się da.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przydał by mi się ten poradnik ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam go "za sobą" i wspominam bardzo miło, ciekawa lektura, która otwiera oczy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie wiem, czy mój rozleniwiony umysł ma ochotę na trening przed sesją, ale może go do tego zachęcę. ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że akurat przed sesją mógłby Ci się taki trening bardzo przysłużyć :)

   Usuń