25 kwietnia 2012

Miesiąc fotografii w Krakowie!

Kochani, ponieważ ostatnio tak dzielnie wsparliście mnie w konkursie fotograficznym, mam dla Was zapowiedź bardzo ciekawej imprezy, właśnie w fotograficznym klimacie:

17.05-17.06.2012
MIESIĄC FOTOGRAFII W KRAKOWIE 2012
www.photomonth.com


Nadchodzi kolejny Miesiąc Fotografii w Krakowie! Już w maju i czerwcu: wyjątkowy, bo odkrywczy; ciekawy, bo różnorodny; ważny, bo dobry; nie do przegapienia, bo... urodzinowy! W tym roku Festiwal świętuje swoje 10. urodziny. DOŁĄCZ! Tego nie można przegapić!

Tegoroczna edycja Miesiąca Fotografii, z uwagi na swój jubileuszowy charakter, będzie pod wieloma względami wyjątkowa! Jak co roku, do współpracy w ramach festiwalu zaproszono wielu wybitnych twórców i specjalistów, a na program MFK złoży się kilkadziesiąt wystaw i wydarzeń. Ekspozycje odbywać się będą równolegle w najlepszych salach ekspozycyjnych Krakowa i przestrzeni miasta, a wydarzenia (spotkania, warsztaty, projekcje, wykłady i gry miejskie) będą ich integralną częścią. Cały program Miesiąca Fotografii wręcz tętni hasłem-kluczem tegorocznej edycji: DOŁĄCZ! Dołącz do nas, świętuj z nami urodziny, celebruj fotografię!

10. urodziny Miesiąca Fotografii uświetnią wspaniałe wystawy niekwestionowanych gwiazd dawnej i współczesnej fotografii światowej. Tegoroczny PROGRAM GŁÓWNY to, między innymi, wystawy Aleksandra Rodczenki, Jerzego Lewczyńskiego, Sally Mann, Sergieja Bratkova czy fotografii sław z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego.

Istotną NOWOŚCIĄ w formule Festiwalu jest SEKCJA EKSPERYMENTALNA realizowana we wnętrzach Galerii Bunkier Sztuki. Pod kierunkiem słynnej brytyjskiej krytyczki Charlotte Cotton (autorki, m.in. przewodnika po współczesnej fotografii artystycznej “Fotografia jako sztuka współczesna”), z udziałem kilkunastu polskich kuratorów i naukowców, zaprezentowany zostanie tam nowatorski, rozbudowany projekt interdyscyplinarny. Jego formuła, zgodnie z hasłem-kluczem tegorocznej edycji, otwarta będzie na - i dla - publiczności. Wstęp na wystawę będzie bezpłatny przez cały czas jej trwania.

Kolejną częścią wystawienniczego programu MFK jest SEKCJA ShowOFF, promująca młodych polskich artystów. Jury (złożone w tym roku z 5 twórczych duetów uznanych artystów i kuratorów, m. in.: Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek, Grzegorz Piątek i Jarosław Trybuś) spośród niemal 600 kandydatów, którzy wysłali swoje zgłoszenie wybrało ostatecznie po 2 osoby. Wspólnie opracują premierowe wystawy, które w maju i czerwcu zaprezentowane zostaną w ramach Sekcji ShowOFF MFK 2012.

UWAGA! Na tegoroczny Miesiąc Fotografii natraficie nie tylko w Krakowie! Zapowiedzią tegorocznej edycji będzie Dzień Fotografii w Warszawie, który - już w kwietniu - programem pełnym spotkań, projekcji, warsztatów i wystaw da w Stolicy przedsmak zbliżającego się krakowskiego festiwalu! DOŁĄCZ już teraz na www.facebook.com/photomonth!

Więcej informacji na www.photomonth.com!

Powyższy tekst pochodzi z materiałów prasowych i w żadnej części nie jest mojego autorstwa.
Zdjęcie: SALLY MANN, Zakrwawiony nos Emmeta, 1985
© Sally Mann. Dzięki uprzejmości Galerii Gagosian


Jesteście z Krakowa bądź okolic? Zazdroszczę, udział w takim przedsięwzięciu musi być niezapomniany!

5 komentarzy:

 1. no niestety nie jestem z Krakowa.. więc też pozazdroszczę :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze można się przejechać :) Ja mam nawet względnie blisko, tylko czasu i pieniędzy brak.

   Usuń
 2. Ale super! A ja mam daleko ;<<

  OdpowiedzUsuń
 3. Kraków piękne miasto, ale środków na podróż brak. Może kiedyś...

  OdpowiedzUsuń