10 września 2011

Po 1: zmiany; po 2: wystawy

Tak, zmieniłam wygląd bloga. I wszystkie 'popierdółki' przeniosłam na sam dół :) Od paru dni opracowywałam szablon, który przestałby mnie sobą przytłaczać. Wystąpiły z nim jednak nieprzewidziane błędy, czego efektem było zniknięcie odnośników do Waszych blogów. Do piątej rano udało mi się odzyskać połowę, po czym mój kochany złomek się zawiesił i reszty dodać nie zdołałam. Stopniowo będę to nadrabiać, obiecuję :)

Za kilka godzin idę łapać welon Panny Młodej, w związku z czym bazę top-10 uzupełniać będę jutro lub w poniedziałek.

Na osłodę zaprezentuję Wam kilka zdjęć z wernisaży, w jakich brałam udział w dniu wczorajszym. Jeżeli ktoś ma blisko do Częstochowy - zapraszam do odwiedzania Miejskiej Galerii Sztuki. Zapewniam, że jest na co popatrzeć :)


Wernisaż Stanisława Cukra:9 września w Sali Śląskiej Miejskiej Galerii Sztuki odbył się wernisaż wystawy rzeźb Stanisława Cukra. Do niezwykłego świata artysty zaprosili zgromadzoną publiczność dyrektor Galerii – Czesław Tarczyński oraz krytycy sztuki – Anna Król i Zbigniew Baran. 

Niezwykły artysta, posiadający umiejętność znalezienia właściwej formy - formy niesłychanie wrażliwej i estetycznej – takimi słowami przedstawiono rzeźbiarza i jego twórczość. „Jego dzieła nie są w żaden sposób udziwnione. Przedstawiają podstawowe tematy” – mówiła Anna Król, pełna zachwytu nad olbrzymim talentem Stanisława Cukra, a Zbigniew Baran dodawał – „on z brązu wydobywa materię subtelną, przebóstwia ją”.

Stanisław Cukier jest jednym z najwybitniejszych współczesnych polskich rzeźbiarzy i medalierów. Jego prace znajdują się w zbiorach m.in. British Muzeum w Londynie czy Muzeum Narodowym w Krakowie. Teraz podziwiać można je również w Miejskiej Galerii Sztuki. Niezwykły świat „przebóstwionego brązu” dostępny będzie dla częstochowian do 9 października w Sali Śląskiej.

Wernisaż Agnieszki Słodkowskiej:


Od 9 września Miejska Galeria Sztuki zapewnia cudowne wrażenia wszystkim łaknącym dalekich podróży. Dzięki malarce Agnieszce Słodkowskiej w jednej chwili można przenieść się z Częstochowy do Kraju Kwitnącej Wiśni, by podziwiać piękne gejsze, spacerować zatłoczonymi ulicami i smakować dalekowschodnią kulturę.

W miniony piątek w Sali Poplenerowej odbył się wernisaż wystawy Japanorama, który otworzył dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki – Czesław Tarczyński, witając licznie zgromadzonych gości krótką przemową na temat japońskiej kultury oraz przedstawiając sylwetkę Agnieszki Słodkowskiej – artystki blisko związanej z naszym miastem. Kiedy głos zabrała sama malarka, publiczność mogła poznać jej fascynacje i wspomnienia, jej podróżnicze wrażenia oraz plany na przyszłość. Opowieść artystki snuta wśród zachwycających obrazów ilustrujących zderzenie współczesności z tradycją, pozwoliła gościom Galerii przenieść się na kilka chwil do świata pełnego egzotyki. Świata, który fascynuje i zachwyca. Świata, który pachnie wiśniami.

Wszystkich, którzy chcieliby wybrać się w tę barwną podróż, Miejska Galeria Sztuki zaprasza na Salę Poplenerową. Prace absolwentki Wyższej Szkoły Pedagogicznej podziwiać można będzie do 9 października.

Polecam stronę malarki - slodkowska.pl. Na mnie te japońskie obrazy zrobiły ogromne wrażenie :)

16 komentarzy

 1. Faktycznie się pozmieniało, ale ja uwielbiam zmiany:) Piękne wernisaże, ale do Częstochowy mam kawałek. Pozdrawiam:) Ah i życzę złapania bukietu i świetnej zabawy:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podoba nowy szablon. Tak prosto i czytelnie. Jestem jak najbardziej za no i mina autorki nad książką :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale się tu schludnie i przestronnie zrobiło :)) Ładnie, bardzo ładnie.
  Miłej zabawy życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. oo jak ładnie tu teraz.. :)

  na wystawę wybieram się dzis albo jutro, szczegolnie ta Japanorama mnie interesuje

  OdpowiedzUsuń
 5. O jak dobrze, że podajesz tu informacje na temat tego co ciekawego się dzieje w Czewie! Postaram się wybrać :) Szablon baardzo sympatyczny, a nagłówek, na którym widnieje część HP przez długi czas moja najulubieńsza przesympatyczny :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nowy szablon bardzo mi się podoba ;).

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo mi przypadł do gustu ten nowy wygląd bloga- taki jasny i przestronny :).

  Staram się na miarę moich możliwości odwiedzać różnorakie galerie sztuki, także przy okazji mojej następnej wizyty w Częstochowie chętnie wstąpię ;). No i po tych zdjęciach z chęcią poznałabym więcej dzieł pani Słodkowskiej :D.

  Pozdrawiam i życzę miłej zabawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pozmieniało się zdecydowanie na lepsze:)
  Bardziej czytelniej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. śliczny nagłówek :) I ciekawy pomysł na wygląd.

  OdpowiedzUsuń
 10. Obraz Słodkowskiej na ostatnim zdjęciu przypomina mi trochę dzieło Muncha.
  Musze przyznać, że pierwszy raz słyszę/czytam o tej malarce, ale może warto ją poznać. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękny nagłówek :) Co do japońskich obrazów to mają niesamowity urok.

  OdpowiedzUsuń
 12. A ja jestem rozdarta wewnętrznie. I podoba mi się, i żal mi starego wyglądu :) A obrazy japońskie bardzo, bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 13. Pięknie wygląda teraz Twój blog ;)
  Ja niestety nie potrafię tak ładnie zrobić swojego bloga ;/
  Chciałam się jeszcze spytać czy sama to robiłaś czy brałaś poradnik z jakiejś strony?
  Jeśli możesz to odpisz na moim blogu xD

  OdpowiedzUsuń
 14. Do Częstochowy mam troszkę daleko. :)) Ale wzięłam udział w TOP10 o bohaterach, z którymi chciałabym się zaprzyjaźnić ;D Przypadkowo zauważyłam u kogoś tę zabawę.

  OdpowiedzUsuń
 15. Baardzo mi się tu u Ciebie podoba :)!
  Ty to zawsze coś ładnego stworzysz ;).

  OdpowiedzUsuń